Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2 pótkocsi vontatása?

2 pótkocsi vontatása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy milyen engedély kell ahoz hogy egy 7.5 tonnás teherautóval vihessek 2 forgozsámolyos pótkocsit? Kérdeztem már itt ott és mondták hogy van rá mód (de nem az útvonal engedélyre gondolok mert azt minden úton ki kell váltani nekem meg olyan kell ami egész évbe jó
2017. jan. 5. 18:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
NEM vihetsz vele 2őt. Meg amúgy is, mikor bírna el egy 7.5 tonnás kisteher 2 forgózsámolyos pótkocsit??
2017. jan. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2 pótkocsit csak mezőgazdasági vontatóval vihetsz. Tefuval csak 1-et vontathatsz.
2017. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló. Útvonal engedélyel vittem már 2 elég nehéz pótkocsit egy 180 lovas volvoval és nem igazán érezte meg :)
2017. jan. 5. 22:34
 4/18 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló. Úgy is ha amit szállítok az piros rendszámos?
2017. jan. 5. 22:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Eddig én is azt hittem, hogy csak egy póttal lehet menni, de múltkor egy általad emlegetett szerelvénnyel találkoztam össze. Nem volt időm megfigyelni, de a gép is és a pótok is elég rövidnek tűntek, illetve nem is villogot és felvezető autó se volt. Lehet, így belefért a hosszúság korlátba.

A kérdésedre érdemben nem tudok válaszolni, de a helyedben én felhívnám az NKH-t. Két-három átkapcsolás után csak állást tudnak foglalni az ügyben. :)

2017. jan. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
De mekkorák ezek a pótkocsik?
2017. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#5/6. Köszönöm megprobálom
2017. jan. 6. 11:36
 8/18 A kérdező kommentje:
A teherautó 8 méter az egyik pót 9 méter a másik szintén 9 méter
2017. jan. 6. 11:37
 9/18 anonim ***** válasza:
Sima útvonalengedély kell hozzá, a közútkezelő lapjáról te tudod tölteni, kitöltöd és beadod elbírálásra. Nem biztos, hogy megadják az engedélyt, mivel az "áru" felosztható több járműegységre ( elvégre két pótkocsin van ). Nem teherautóval, hanem vontatóval viszont húzható két pótkocsi (csak ott egy raktér mínusz ).
2017. jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
De akkor ezek nagy pótkocsik, szerintem egy ilyennek önmagában van 3 tonna súlya (a pótkocsinak), míg egy 7,5 tonnás kisteher csak 3,5 tonnát vontathat tudtommal. Szóval sem súlyban, sem pedig méretben nem oké a dolog.
2017. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!