Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a véleményetek a teherautó...

Mi a véleményetek a teherautó vezetőjéről?

Figyelt kérdés

autópályák közötti átmenetnél (felüljáró) az előttem levő teherautó nem tudja az egyenesen tartó, mértanilag balra kanyarodó sávban maradjon e vagy a jobbra kialakuló sávba menjen tovább (mértanilag egyenesen) majd végül ívelten halad tovább a KRESZ szerint egyenesen, a sávban maradva. A záróvonalas szakaszba ér. én látva a döntését gázt adok s a közben kialakuló jobbra tartó sávba belehajtok mértanilag egyenesen záróvonal átlépése nélkül. a teherautó ekkor azonban másként dönt és záróvonalat átlépve elém vág. én mivel gyorsulóban vagyok az ütközést csak a kormány elrántásával tudom elkerülni, de mivel ebben az esetben nagy erővel (kb. 80-al a méterekre levő szalagkorlátnak ütköznék, egyúttal a féket is padlóig nyomom. Az elképzelés beválik, a kocsi keresztbe fordul nem ütközik a teherautónak az orra, közben a teher autó halad, az én autóm keresztbe fordulva lassulva csúszik az úton előre. annyi lélekjelenlétem viszont már nincs hogy valahogy egyenesbe hozzam, a kocsi orra a másodperc törtrésze alatt lassan közelit a szalagkorláthoz oldalra csuszás közben hozzá nyomódik az orra és a lámpái megrepednek. tényleges ütközés nem történik csak lassú előre nyomás az old irányban csuszás folyamata legvégén. a kocsi már majdnem megáll, de az első kerék így oldalirányba neki csúszik egy ott kialakult járdaszegély darabba. a járdaszegélynek gumival neki ütközés eredménye hogy az abroncsot a járdaszegély lerántja a felniről s eközben a teljes kocsi az oldalára borul. mivel nem nagy sebességgel történő borulás volt csak aféle oldalára dőlés a kár a gumi, egy futómű beállítás ára a két törött lámpa és egy kitört visszapillantó tükör. valamint az oldalán szépséghibák. személyi sérülés nem történik.

a teherautós azonban nem ismeri el a hibáját, szerinte én vagyok a hibás mert túl közel mentem hozzá, amit ő csinált az csak egy záróvonal átlépés amiért csak x ezer Ft bírság jár de ettől ő még nem hibás. (ő ugye nem ütközött senkinek). mivel a kiérkező rendőrök nekem adnak igazat így a kérdés az, hogy mi a véleményetek a teherautó vezetőjéről?


2016. dec. 31. 17:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a forgalom elől elzárt terület szélén lévő folyamatos vonal hivatalosan nincs záróvonalnak nevezve.

De ez nem biztos, viszont nincs is jelentősége, mivel mindkét felfestés betonfalnak felel meg :) vagyis nem szabad keresztülmenni rajtuk.


Ha nem azonos sávban haladtok, akkor követési távolságot tartani nyilván nem kell.

2017. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Megtérült a károd , kérdező? Amúgy elég macerás ez az egész számomra... de teherautós a vétkes, hisz leírtad, több szabályt is megszegett.
2017. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

na ez egy érdekes kérdés. azonos sávban haladtunk, de mikor kialakult az új sáv s látszott hogy ő nem megy bele az új sávba gázt adtam.

ő az elforduló szakaszba ment én azonban egyenesen haladtam tovább. akkor sávot tekintve még mögötte voltam féltávolságon belül, de ha csak a sávjában hirtelen fékez én már nem megyek bele fékezéssel se mert egyenesen mentem volna tovább.


ahhoz hasonló a helyzet hogy ha a mellettem levő sávban fékeznek akkor se ütközök ha közel vannak hozzám. de ha eközben elém vágnak akkor igen.

2017. jan. 1. 21:06
 14/14 A kérdező kommentje:

"Megtérült a károd , kérdező? Amúgy elég macerás ez az egész számomra... de teherautós a vétkes, hisz leírtad, több szabályt is megszegett."


Igen, fura eset.

A kár megtérülése se volt semmi.

A biztosító gazdasági totálkárossá nyilvánította.

ezekután az egy éve fél millióért vett autót 200 000 Ft-ra értékelte fel.

levonta a roncs értékét ami 60 000 Ft volt. És a 140 000 Ft-ot kifizette. Adott egy papírt amiért 3 hónapig garantáltan 60 000 Ft-ért bevette volna egy bontó, és azt mondták azt csinálok a ronccsal amit akarok, ha úgy gondolom érdemes megcsináltatni megcsináltathatom. a baleset helyszínéről autómentővel vittem a kocsit a biztosítóhoz. ott azt mondták a vizsgálat során hogy ha a pótkereket felrakom menetképes lesz de be kell állítani a futóművet vagy egy hónap alatt megeszi a gumit. ez megtörtént. (5000 Ft) a repedt lámpákból kihullott üveg. 22000-22000 Ft volt egy-egy új lámpatest. 8-8 000-ért kaptam bontóban. 2000 Ft volt egy tükör de a bontóban volt egy kosár amiben 200 Ft-ért voltak tükrök s az egyik odaillett. a repedt műanyag lökhárítót több ponton átfúrtam s belülről lemezekkel megerősítettem. a kocsi oldalán levő horpadások sérülések csak tüzetes szemléléssel látszottak. (mondjuk volt hogy leparkoltam s mire a kocsihoz visszamentem volt rajta egy cetli: "roncsautóját megvásárolnám" ezt durva kritikának értelmeztem a felújítási tudományomról)

2017. jan. 1. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!