Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy létezik, hogy hallássérül...

Hogy létezik, hogy hallássérült és teljesen siket emberek megkaphatják a vezetői engedélyt?

Figyelt kérdés

Nekem, aki tökéletesen hall, megtiltják, hogy hangosan hallgassam a zenét, mert a forgalom zaját nem hallom, vagy épp nem telefonálhatok fél kézzel fogva a telefont.

Nekik, akik még kommunikálni sem tudnak szinte kezek nélkül, senki nem szól az sms-ezésért, vagy mert fél kézzel, sokszor nem is az utat nézve beszélgetnek egymással, a forgalom zajáról meg ne is beszéljünk...


2010. ápr. 30. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítem a kérdésedet:

[link]

És döbbenj meg.


Az, hogy nem telefonálhatsz az azért van mert a jogszabály tiltja azon tevékenységeket amelyek nem a gépjármű vezetéssel szükségesek.

2010. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Igaz az a közhely, ha egy érzékszerved nem működik, a többi felerősödik. A siketek nagyon is figyelmesek, ugyanúgy észreveszik a villogó mentőt, tűzoltót... a váratlan helyzetre a reakció idejük ugyanolyan mint egy ép hallású emberé. Én már többször ültem hallássérült sofőr mellett az autóban, és nagyon is figyelmesen, ügyesen vezettek. Egyáltalán nem jutna eszembe, hogy ő ne kaphasson jogosítványt hallássérülése miatt! Egyébként sem úgy kell elképzelni egy siket embert, hogy totál semmit nem hall, általában valamilyen hallásmaradvánnyal rendelkeznek, és a hallókészülék egyeseknél nagyon jól korrigál, de az erős zajokat legtöbbjük meghallja. Egyébként a válasz: diszkrimináció lenne elvenni tőlük a vezetési engedélyhez való jogosultságot!
2010. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
3%
Én nem adnék a süketeknek jogsit (direkt írok süketet siket helyett!). Nem egyet ismerek, aki balesetet okozott vezetés közbeni sms-ezéssel. Zebrán gázolás és társai... Nekünk is elmondák a forgalom ill. az autó hangjának figyelését. A kifinomuló érzékeket hagyjuk. Dolgozom együtt süketekkel évek óta, ez sztem egy baromság. De ha így is lenne, az autó hangját akkor sem hallja az istenadta. Uff. Én beszéltem.
2010. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, h nem okozhatnak balestet, egy teljesen egészséges ember is ugyanúgy okozhat balesetet, mint egy hallássérült. A kifinomuló érzék nem hülyeség, az, hogy ismersz egy-két SIKETet nem azt jelenti, hogy tisztában vagy az ő kultúrájukkal, pár ember alapján nem lehet általánosítani mindenkire. Ők is próbálnak teljes életet élni, mivel joguk van hozzá! Aki lekezelően és lenézően bánik velük, csak azért mert különbnek érzi magát, az emberségből és empátiából megbukott.
2010. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem egy két siketet ismerek, konkrétan a Sinosz nagyját ismerem, és 5 éve velük dolgozom, ezért a mentalitásukat és a kultúrájukat is kénytelen voltam megismerni. Egy halló balesetokozását (figyelmetlenség vagy tudatlanság) és egy siket gondatlanságból elkövetett baleseteit (mert ő pld. hátrafordulva jelel és felszalad a padkára, vagy sms-ezik) nem lehet összehasonlítani. A jogosítvány megtagadása nem diszkrimináció, ha az lenne, akkor egy vaknak is meg kellene adni. A teljes siketség összeegyeztethetetlen a biztonságos gépjárművezetéssel. Sajnálom, ez van, ez tisztán így logikus és nem kirekesztés. Ezer hely van, ahol nem elég a mentőt (vagy akármilyen megkülönböztető hangjelzést adó járművet) látni: takarásban lévő merőleges utca, amit csak akkor lát, ha már a kereszteződésben van, de lehet szimplán mögötte is, ha nem a tükröt nézi (mert épp jelel). Ez a nagy általánosságra pedig sajnos igaz.
2010. máj. 6. 14:42
 6/12 anonim válasza:
0%
Süket kultúráról beszélni eléggé túlzó dolog, ha figyelembe vesszük hogy cirka 50% funkcionális analfabéta, írásban is képtelen kifejezni magát érthetően. Igeidők, tegezések, magázások, birtokos és egyéb jelzők véletlenszerű összevisszaságban rávetve a lapra, papírra, oldalra, bárhová. Ha meg teljes életet akar élni, lelke rajta. De akkor ne tartsa a kezét nyugdíjért, egyéb állami segítségért, ne utazzon ingyen a BKV-n, ne utazzon 90%-os kedvezménnyel mindenhol máshol, ne hivatkozzon lépten-nyomon arra ho bezzeg ő SÜKET, ne írkáljon összevissza fórumokban ho neki aztán nincs szüksége a hallók segítségére, mert mi mekkora gennyládák vagyunk, stb. Védeni lehet őket, manapság nagyon menő téma, de ha az ember nap mint nap egy munkaközösségben tartózkodik velük, és látja, hallja ezeket a dolgokat, akkor igenis meglehet a véleménye. szerintem. Lehet engem lebunkózni, meg hogy érzéketlen vagyok, és hogy megbuktam emberségből, empátiából és erkölcsből. Ettől függetlenül a véleményem stabil, megingathatatlan és megválltoztathatatlan. Uff.
2010. máj. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért védem őket, mert menő dolog, sajnos szükség van a védelmükre a rosszindulatú emberek miatt. Mivel tolmács vagyok, velük dolgozom én is (konkrétan értük dolgozom). Nem tartom igazságosnak az őket érő támadásokat, nem egy siket tehet arról, hogy ingyen utazik a BKV-n, ők csak élnek a lehetőséggel, ezért igazán nem kell őket hibáztatni. Tisztában vagyok a képességeikkel, de túlzás az 50%-uk analfabéta kifejezés. Egyértelmű, hogy írásban nem tudják úgy kifejezni gondolataikat, mint jelnyelven. Egyébként pont az ingyenes tömegközlekedés miatt ülnek kevesebben volán mögé, úgyhogy ez számotokra előnyös. Én mégis azt mondom, aki sikeresen átmegy a vizsgákon, megkaphatja a vezetői engedélyt, mivel jogosult rá. Ez nem vita tárgya, hanem tény.
2010. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Édesapám siket, több mint 20 éve van jogosítványa, évi mintegy 50.000 km-t vezet és az eddigi legnagyobb balesetében nekitolatott egy kukának
2012. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tibim6 válasza:

Tisztelt hallo tarsadalom.

En eg siket fiu anyja vagyok.közel 14 eve van jogosítványa,balesetmentesen vezet,es nem analfabéta.hallo szakmunkas kepzoben sikeres vizsgát tett-ig lett szobafesto. Felháborító ,hogy a hallo tarsadalom mennyire kiszeretne rekeszteni a fogyatékkal elo embereket mindenből.Mi. pont a meglevő jogosítványert harcolunk.Nem engedhetjuk meg hogy elvakult "egészséges"emberek ezt megtegyék

2014. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

A hallók is ugyanúgy sms-eznek vezetés közben. Nem értem miért csak siketekre írjátok. Illetve rengetegen telefonálnak/hallgatnak zenét fülessel vezetés közben, ők se hiszem el h mellette mindent tökéletesen hallanak. Meg van egy csomó jó autó, aminek szuper a szigetelése, kb. semmi nem hallatszik be.

Ha halló smsezik, az ugyanúgy balesetveszélyes, ugyanúgy nem látja meg ha megy előtte valaki az úton.

Aki meg írta h a siketek nem tudnak rendesen magyarul, attól azt kérdezném h ő az anyanyelvén kívül tud-e más nyelvet hibátlanul? Ugyanis a siketek anyanyelve a jelnyelv, és a magyart később tanulják iskolai keretek között, persze h nem profik,a halló társadalom 90% ugyanúgy nem tud tökéletesen németül v angolul, amit csak a suliban tanult.

2015. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!