Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Létezik biztonsági öv toldó?

Létezik biztonsági öv toldó?

Figyelt kérdés
Autósülést kellene bekötni (0-9 kg-ig), de rövid a biztonsági öv. Ilyenkor mi a teendő? Lehet bele szabályosan valami toldást kapni?
2010. júl. 16. 21:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem, a biztonsági övet semmilyen módszerrel nem tudod úgy megtoldani, hogy a funkcióját teljes mértékben el tudja látni. Próbáljátok meg valamelyik másik övvel bekötni a gyerekülést (a középsőkkel nem mindig sikerül), illetve alaposan tanulmányozzátok alaposan a szerkezetét, hátha találtok rajta olyan bújtatókat, amelyeket eddig nem fedeztetek fel és rövidebb övhossz mellett is be tudjátok kötni. A legtöbb gyerekülést (az idétlen, talán csak a kirgiz és üzbég szabványoknak megfelelő ötvenkilós filléres vackok kivételével) be lehet kötni egy szabványos automata vagy manuális hosszúságállítású övvel.
2010. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

NEm kínai az autósülésünk, jane. De sajna semmilyen módszerrel nem ehet bekötni az anyós ülés elé. Esetleg lehet venni hosszabb övet (bontóba pl) ?

Opel astra f, fiat punto, egyikbe se jó:(

2010. júl. 16. 21:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is rosszul próbáljátok bekötni! Mi a pontos tipusa az ülésnek?
2010. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az ülés előre-hátra állításával relatív módon változik az öv hossza.

Teljesen hátra tolva a leghosszabb.


KRESZ szerint csakis háttal szabad, első ülésre bekötni kikapcsolt légzsákkal!

2010. júl. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jane mátrix, ilyen [link]

Nem rosszul próbáljuk bekötni (tuti, előtte másik, kölcsön üléssel még ment).

Tudom hogy csak háttal szabad, kikapcsolt légzsákkal.

Az astárba ha beteszem hátra, akkor ugye a keresztöv az ülés mögött, a másik rajta (a gyerek lába felett), és sehova nincs befűzve az ülésbe, így sem ér el a bizt. öv csatig. Ha befűzzük, akkor meg mégúgy se. A puntoba a keresztövet befűzöm az gyerekülésbe, de amit a lába felett kell elvezetni, azt nem tudom befűzni, mert akkor már nem lehet azt sem bekapcsolni a bizt övet.

A kölcsönülés chicco volt, azt a puntoba simán ment bekötni, de az astrába annyira ki kellett feszíteni az övet, hogy már egy tű nem fért az ülés meg az öv közé.

2010. júl. 17. 10:10
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja, még csak most olvastam a saját kommentem. Az anyósülés mögé szoktuk kötni (mellé tudok ülni).
2010. júl. 17. 10:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Na így már könnyebb! Itt a google legelső találata:

http://www.youtube.com/watch?v=VvljF06ITOE


A 3. perctől mutatja a bekötést a hátsó ülésre!

2010. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez részletesebb, itt a 4. percnél kezdődik a bekötés:

http://www.youtube.com/watch?v=iKBbvhv1iNs&feature=related

2010. júl. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi!!! :)))

Így már csak az astrába nem fog beérni, ez 1000%, de legalább az én kocsimba biztonságos lesz.

Mégegyszer köszi

2010. júl. 17. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Most olvastam csak a kommentet, ennél nem kell a gyerek lába felett elvezetni, ha megnézed a videót látni fogod, hogy oldalt a két világosabb fülbe kell beakasztani az övet!
2010. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!