Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Behajtani tilos esetén nem...

Behajtani tilos esetén nem lehet a helyszíni bírságot választani?

Figyelt kérdés

Az önkormányzati rendészet megbűntetett a helyszínen, 30 ezer forintos csekket kaptam személyesen, amiért az utca sarkában volt egy üres parkoló, de mint kiderült, ott volt egy behajtani tilos tábla is, amit nem láttam, OK hibáztam. Na de ezért a semmiségért 30 ezer forint? Megkérdeztem h helyszíni bírság esetén nem-e olcsóbb, azt momdta h csak fix és csak 30 ezer!


Mit gondoltok, lehetett volna szerintetek a helyszínen is fizetni? 2szer is megkérdeztem és azt mondták, hogy nem viszont a neten találtam valami olyasmit, miszerint helyszíni bírság 10 ezer forint.


Vagy ezek jutalékot kapnak a buntetések után, ezért kitették a nagyobb bűntetést rám? Köszi, csak egy kicsit ideges vagyok, nem értem!:)


2016. nov. 15. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kötelező haladási irány táblát hagytam figyelmen kívül, 50ezerre büntetett a közterület kamerafelvétel alapján. És náluk részletfizetés sincs, csak ha átkerül a rendőrséghez. (ezt nem vártam meg).


Azóta leszerelték a táblát, és most már szabályosan lehet ott kanyarodni úgy, ahogy annó én tettem... Csak most már nincs érte bünti...

2016. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ott van a végrehajtó hatalom, akkor neki fizethetsz helyszínen. De! Ha nem helyszínen kapnak el, hanem utólag kapod a bírságot, akkor egyértelműen nem lehet.


Az mellékes, hogy mennyi a helyszíni. Amúgy ez elég jó oldal: [link]

2016. nov. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom 1-es :/

Igen, ott volt a végrehajto, személyesen nyomtatta ki a csekket.

KRESZ 14. PARAGRAFUS (1.) Z.) az én esetem, amit nem nagyon találtam meg a lapon.


Viszont, ha mégis ott volt, akkor miért mondták nekem azt h helyszínen nem fizethetem ki? Netán úgy kevesebb lett volna és így keveseb jutalékot kapnak az önkormányzati rendészek? (Jutalékos rendszerben dolgoznak egyébként? )

2016. nov. 15. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már helyszínen fizetés. Csekket adnak amire be kell tolni a pénzt.

A tízezer amit a neten néztél, az a rendőrségi bírságra vonatkozik. A közterület felügyelet másik hatóság. Náluk lehet hogy mások a tarifák...

2016. nov. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezt találtam a neten:


"a közúti közlekedésre vonatkozó szabályok megsértése (amennyiben a Szabs. tv. 219. §-ában meghatározott közúti közlekedés rendjének megzavarása szabálysértés nem állapítható meg) KRESZ 3. § (2) bekezdés; 14. § (1) bekezdés h)-m), o)-u), y), z/1. pont;"


(utóbbi pont illik rám: KRESZ 14. § (1) bekezdés Z.) > helyszíni bírság 10 ezer, pénzbírság 20 ezer forint.


Ezzel az adattal fellebbezhetek az önkormányzati rendészetnél? Egy kicsit nagyon sokallom ezt a 30 ezer forintot egy olyan mellékúton, ahol még autók is 10 percenként jelennek meg az utakon. :/

2016. nov. 15. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Járj utána, mi van, h nem fizetsz! Úgy tudom, ilyenkor autómatikusan megy a rendőrséghez a feljelentés és ők szablyák ki a bírságot a felvételek alapján. De erre mondom azt, h lehet, nem adom az ilyen férgek alá a lovat, h fizetek, akkor már inkább a zsaruságnak, mint ezeknek a pénzbeszedő ganyékoknak!
2016. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jól írja a 4-es.

Helyszíni fizetés már rég nincs, a helyszíni bírság jelenleg azt jelenti, hogy nem postán küldik a csekket, hanem a helyszínen adják át. (Ez szokott lenni az olcsóbb megoldás rendőrség esetén, mert nem jár vele feljelentés.)

De mivel ez nem rendőrség, ezért itt mások lehetnek a tarifák.

Hát figyelj, próbálkozni azért lehet, majd meglátod, mi lesz. A rendőrségnél gyakran lehet lealkudni kérvényezéssel, amikor tól-ig határ van megszabva, hátha itt is lehet.

2016. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat!

Leginkább az kúr fel, hogy minket, normális embereket mintha szándékosan jól megcsesznének, (mint pl.az első válaszolót. OK, felfogtuk, hogy hibáztunk, viszont biztos vagyok, hogy az első számára is ugyanolyan tanulságos lett volna az eset, ha 5 ezer forintra húzzák meg!), míg a bringatolvajokat, vagy egyéb más bűnözők ellen meg lószart nem csinál a rendőrség (a tolvajkergetők munkásságáról beszélek)! Ez hogy lenne már fer?

2016. nov. 16. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!