Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen ésszerű dologgal...

Milyen ésszerű dologgal lehetne az utakat tehermentesíteni?

Figyelt kérdés

Mondják hogy régen nem volt ennyi autó, nem volt ennyi baleset és akinek volt autója az könnyen talált parkolóhelyet.

Most meg boldog-boldogtalan vesz autót és ugyan úgy részt vesznek a közlekedésben egy 100.000es roncssal ami épp hogy átment a műszakin mint egy tisztességes autóval amit rendszeresen karbantartanak.

Már a cigányok is kocsival járnak akik nem adóznak, nem dolgoznak de ők is elfoglalják a helyet a parkolókban, ők is ott állnak a dugóban, a lámpánál.

Más szegény országban is ez megy?


Amerikában még több autó van de ott rengeteg az új kocsi és sok az autópálya, hatalmas parkolók vannak a bevásárló központok előtt. Az egyetem előtt annyi hely van mint 3 teszkó parkolóban együtt. A város is tele van parkolókkal, külön cégek vettek telkeket akol parkolót üzemeltetnek.


2016. nov. 15. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Te amerikának egyaltalan jartal mar a kozeleben vagy mire alapozod ezt a hülyeséget ami írtál róla?

Meg ahogy elnezem te is azok közé tartozol akik szerint "régen minden jobb volt".........

2016. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen jártam Amerikában.

Tény hogy ott nem 1 vagy max 2 autót tart fent 1 család hanem annyit ahány nagykorú van. Ez így sokkal több mint itthon de ott vannak normális utak, sok a parkoló.

2016. nov. 15. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy, szerintem teljesen oké itthon a közlekedés, a dugók sem olyan durvák. A városban pedig vannak szituk mikor nem autóval kell menni.
2016. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes kérdés! :)

Kérlek vázolj fel valami, általad is elfogadható megoldást!

2016. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amerika picit más adottságokkal rendelkezik, óriási üres területekre kezdtek el építkezni. Azért ha megnézed New Yorkot, ott a belső területen sok minden van, csak hely nincs. Nézd inkább Ausztriát, Szlovákiát, Csehországot, ez a reális összehasonlítási alap.

A cigány kérdés meg hogy jön ide? Csúnyán nézett rád egy a parkolóban, vagy elfoglalta a helyedet? Kis frusztrált alak lehetsz.

2016. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és mégvalami: nagyon nem tetszene, hogyha mindenütt parkolórengeteget kezdenének el építeni. Nagyon csúnya lenne. Főleg Budapesten (ja hogy ott nincs is hova). Így is azon kell gondolkozni, hogy kell onnan az autókat eltüntetni, nemhogy mégtöbbet vonzani.
2016. nov. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A nagyon öreg autókat ki kellene vonni a forgalomból ha nem OT-sek. Tehát ha valakinek mégis van egy GolfII jó állapotban akkor tartsa meg OT-rendszámmal de ha meg már lassan szét esik akkor vegyen másikat vagy pedig ne foglalja el a helyet a városban, utakon olyanoktól akik normális autót tartanak fent.

A másik gond hogy sok munkáltató nem akar fizetni a munkába járásért, így az emberek inkább kocsikáznak minthogy kifizesség zsebből a drága buszt. Ezért is van nagy forgalom reggel.

Kiszámoltam: az én autómmal ha 6 litert számolok per 100km (ami azért túlzás mert rendszeresen 5-5,5 literre jövök ki) és 345ft-os benzinárral akkor 25km 517 forintra jön ki.

A város 10km-re van de 25-el számoltam a 2 útra mert lehet hogy a másik végébe kell mennem vagy messzebb mint a központ

A buszjegy 10km-re 250ft. a 2 út 500ft. Ha bérletet veszel akkor 11.500. Mész 21 napot munkába 1 héten akkor még rosszabbul is jársz. Annak éri meg akinek fizeti a munkáltató vagy aki hétvégén is bemegy dolgozni vagy egyéb dolog miatt.

Én konkrétan azért nem járok busszal mert munkásruhában nem mindig engednek fel és öltöző nincs a munkahelyen, munkáltató nem fizet bérletet, sőt volt aki elvárta hogy kocsival járjak be.

Ösztönözni kellene a munkáltatókat hogy fizessenek bérletet és a munkavállalókat hogy busszal járjanak, vagy esetleg a nagy cégek tudnának venni egy buszt vagy a volántól egy külön járatot kapni hogy szállítsák a munkásokat, úgy ahogy az étkeztetést is megoldják és nem étterembe küldik a dolgozókat.

A volán is jobban járna ha nem csak a diákok buszoznának 90%-os kedvezményű bérlettel, hanem biztosra tudná hogy xy kft fizet neki hogy elvigyen 60 munkást egyszerre és nincs üres busz, nincs bliccelő.

2016. nov. 15. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Hú cimbora....hát te vagy már még egy elvarázsolt figura!

elvagy itt a kis megálmodott világoddal meg gondolataiddal,amik olyan messze vannak a realitastol mint makó jeruzsálemtől!Gondoltam hogy a 7-es kommentedre összeszedem pár pontban,hogy milyen ostoba dolgokat írtál le,de tényleg annyira szinten aluli amit megosztottál velünk,hogy kár is érdemben foglalkozni ezzel az egesszel tovább!

2016. nov. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%

kérdező, az nyilván eszedbe sem jut, hogy egy környéken élő és dolgozó emberek együtt menjenek munkába, igaz? Ezzel kevesebb autó lenne és olcsóbb is lenne. Az öreg autók kivonása marhaság, nem is kommentálom.

Amit leírsz, az az egyik településről másikra bejáró ingázókra igaz, de pl. a budapesti közlekedésre nem. Itt a P+R parkolók kialakítása segítene sokat. Nem az ilyen marhaságok, amiket leírtál.

Plusz dolog: ki mondta, hogy Magyarország szegény?

2016. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vigyelj te elvakult zsebhitler. Nehogy már te akard megmondani, kinek milyen öreg autója lehet!

Mi az hogy ki kell vonni a forgalomból egy Golf II-t? Meg csak OT-rendszámmal lehessen öreg autó?

Ameddig a vizsgán átmegy, nehogy már csípje a kényes kis szemecskédet, hogy valaki 20-25 éves autóval jár!

Semmi közöd hozzá, azzal jár, amivel akar, vagy amire futja.

Nem mindenki mamahotelben lakó papakedvence, akinek csak megszületni volt nehéz. <---- igen, itt rád gondoltam

2016. nov. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!