Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sajnos Ittas vezetés miatt el...

Sajnos Ittas vezetés miatt el vették a Jogosítványomat! 2 Éve van (volt) Jogsim de egyetlen 1 pontom sem volt! Mire Számíthatok? Segítség!

Figyelt kérdés

Vendégségben voltam Rokonoknál akik 2 utcára laknak tőlünk...

Megittunk pár felest de egyáltalan nem voltam reszeg, nem is éreztem teljesen stabill voltam!! Tudtam hogy ittam de muszaj volt be ülnöm... sürgős intézni valóm akadt!

Meg hát azt gondoltam itt vagyok 2 utcara es fol veszem az asszonyt es vezet... Erre amint ki mentem az utcaból le kapcsoltak...

0,14 Fujtam!! Az elvileg nem olyan veszes egy 30 ezres csekket kellett volna kapnom...

ehelyett el vittek ver vetelre vizelet vetelre es el vettek a jogsimat...

Több mint 1 hónapja törtent az esett azóta egyetlen egy papírt kaptam az Okmany irodatol hogy a Rendőrseg le adta a jogsim nalluk es azóta csak varok...

Mi ilyenkor a teendő??

Fogadjak ügyvedet?

Kb Mennyi idő mulva kapok értesítest a tovabiakról??

Ki mondottan normalis tapasztalt valaszokat varok!!


2016. okt. 30. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Két utcányiról inkább részegen elvetetted a jogsid, mint hogy az asszony átgyalogolt volna... okos fiú.


Remélem örökre elveszik.

2016. okt. 31. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Az összes ittas vezetőtő el kéne venni! Szerintem teljesen lényegtelen 500m-t vagy 50 km-et vezettél. Zéró tolerancia van jelenleg úgy tudom.

1 hónaptól 10 évig vonhatják be.

Ha elismerted az ivást, amit jegyzőkönyvbe vettek, 30 nap után le kellett volna zárni az ügyet. Állami intézményeknél 2 hetes átfutási idő átlagos. Eset után 1.5 hónapnál már tudnod kéne az eredményt.

2016. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

"itt vagyok 2 utcara" es "Tudtam hogy ittam de muszaj volt be ülnöm."


na ez a majerkedes, mondvan ugyse kapnak el, mert en vagyok a jani, aki ezt megmeri csinalni. Amugy igaza van az elsonek: miert nem gyalogolt at az asszony? Vagy a pias haveri korbol nem volt egy ember se, aki nem ivott volna?


Normalis valaszt meg ilyenre ne varj. Par feles utan vezetni... remelem az ilyen felelotlen alakok sose kapjak vissza a jogsit...

2016. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkitől elveszik, zéró tolerancia van, nincs semmi mentség, viszont a vérvétel és vizelet teszt akkor van ha nem álltál szélnek annyira, ami mindig súlyosbító körülmény.

Az ügyvéd ilyenkor nem sokat segít, inkább érdeklődj a rendőrségnél vagy az okmányirodánál.

2016. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Írtam hogy Normalis TAPASZTALT válaszokat varok!!

Nem jott at az asszony és kész!!

Segitseget kertem nem a baromsagokat!! ez mar meg van!!

Ha vissza csinalhatnam nyilván nem ülnékbe de ez mar meg van...

Ha pénzbe kerülne nem érdekelne mennyi le szarnám...

De sajnos nem igy működik ezert irtam ide... Mert ha kapnek 1 vagy 2 millió forint buntetest nem erdekelne csak kapjam vissza!!!

2016. okt. 31. 22:02
 6/10 A kérdező kommentje:

Írtam hogy Normalis TAPASZTALT válaszokat varok!!

Nem jott at az asszony és kész!!

Segitseget kertem nem a baromsagokat!! ez mar meg van!!

Ha vissza csinalhatnam nyilván nem ülnékbe de ez mar meg van...

Ha pénzbe kerülne nem érdekelne mennyi le szarnám...

De sajnos nem igy működik ezert irtam ide... Mert ha kapnek 1 vagy 2 millió forint buntetest vagy 5 mind1 nem erdekelne csak kapjam vissza!!!

2016. okt. 31. 22:03
 7/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Na ha a milliós büntetés nem olyan fájó pont, hogy érdekeljen, akkor egy kis eltiltásnak talán nagyobb eredménye lesz...
2016. nov. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire tele vagy lével more akkor vegyél fel egy sofőrt :)
2016. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Mivel egyetlen értelmes választ sem kaptál, most leírom. Nekem is volt már ilyen ügyem...


Valóban a 0.14 nem szolgált rá, hogy elvigyenek vérvételre. Valószinüleg ennél ittasabbnak láttak a rendőrök, és a szondát nem tartották pontosnak. Jogukban állt ezt megtenni.


Vérvételre azért vittek, mert feltehetően nem volt "nagy szonda" a közelben. Valóban 30 ezres csekk lenne, de valamiért a rendőrök nem így látták, és ezek szerint nem tudtak erről alaposan meggyőződni, ezért a vérvétel.


A vérvételi eredményre 1-2 hónapot kell várni (forgalmasabb megyékben többet is). Utána a rendőrség idézni fog kihallgatásra, ha a vérvétel több lesz, mint a bűncselekményi érték. Ha pedig megállja a helyét a szonda, tehát marad a 0,14 érték (vérben ez kb. 0,30), akkor megkapod a várt csekket, és vissza a jogsid.


Szerintem még várj addig amig a rendőrség jelentkezik. Ha kihallgatásra hívnak, azonnal fordulj ügyvédhez.

2016. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem pedig ne várj semmire, segítséget addig kérj, amig nem késő. Vannak weboldalak pl ittasjarmuvezetes.hu és hasonlók, ahol mindent megtalálsz
2016. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!