Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy vihetem fel a gépre a...

Hogy vihetem fel a gépre a vércukormérőmet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

most utazok először repülővel és nem adok fel poggyászt. Tehát kézpoggyászban szeretnék a gépre felvinni vércukormérőt amiben ugye egy kis tű van. Valakinek van tapasztalata hogy vihetem fel oda és visszafele is a gépre? Milánóba megyek.



2016. okt. 2. 20:09
 1/2 Nagyipapi válasza:
Úgy tudom, hogy egy orvosi igazolás biztosan kell, de hogy milyen módon kell csomagolni azt nem tudom !
2016. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Két korlátozást kell figyelembe venni: az indulási reptérét és a légitársaságét.

EU-n belül nagyjából egyforma a repterek ellenőrzése elviekben, de lehet gyakorlati eltérés.


Itt olvasható, hogy 6 cm-nél nagyobb kés nem vihető fel:

[link]


Két dolog miatt rizikós a dolog, ami miatt inkább a biztonság kedvéért kérdezz rá a légitársaságnál, ha van még idő lehetőleg írásban, hogy legyen írásos válaszod.


A két dolog:

- Ez nem vihető fel: hegyes végű vagy éles szélű tárgyak

- elkábító eszközök - a kifejezetten elkábításra vagy bénításra szolgáló eszközök


utóbbi esetében nem tudhatják, hogy mit csinál a mérő, mivel bárki gyárthat hasonló készüléket más funkcióval - egy kötöszködősebb ellenőrnél ez a kérdés elöjöhet.


Én azt valószínűsítem, hogy Bp-en felengedik, mivel vagy nem veszik észre vagy 6 cm-nél kisebb és felmehet. Nekem pl a kis pengékkel (6cm-nél kisebb) rendelkező a borotvagépet simán felengedték itthon - de lehet az is persze, hogy nem vették észre.

2016. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!