Smartban kisbaba?

Figyelt kérdés
Van egy nagy családi autónk,de azzal a férjem jár dolgozni külföldre.Csak hétvégente van itthon.A kisfiunk 1 éves,és vennénk nekem itthonra egy smartot,de abban ugye nincs hátsó ülés.Ilyenkor mit ir elő a kresz?És a gyerek biztonsága?Vagy felejtsem el és vegyek egy pici 5 személyeset?
2016. szept. 26. 08:55
 1/8 anonim válasza:

Ki kell kapcsolni a légzsákot és menetiránynak háttal beteheted a gyerek ülést. Ez van a kresszben.

Az oktatóm viszont azt mondta, hogy ő így sem tenné előre a gyerek ülést.

Szerintem nézz utána, milyenek voltak a smart törés tesztjei.

Habár, megértem az oktatómat. Egyszer volt egy balesetem. Eléggé tönkre ment a kocsi eleje. A smartnak meg szinte nincs is orra. Elmozdulna a műszerfal....

Véleményem szerint inkább egy kissebb 4-5 személyes.

2016. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt találod az Euro NCAP értékelését. [link]


Hasonlítsd össze mas típusokkal és ha elég neked az a 80 százalek, akkor kapcsold ki a legzsákot az utasoldalon es szerelj be háttal egy gyermekülést.

2016. szept. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
48%

Smartba? Be sem fér a gyerekülés. Én semmiképp nem tennék be egy gyereket egy Smartba, félnék hogy eszik valamit és örökre beszoruk.

Viccet félretéve: nagyon pöttöm autó, nem tenném ki ilyen veszélynek a gyerekem, egy kisebb balesettől is félnék (pl elütni egy cserebogarat)

2016. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Be lehet tenni előre a gyerekülést.

Amíg hordozóban van, addig menetiránnyal háttal, légzsákot kikapcsolva, amikor már ülésben, akkor rendesen bekötve.


Sehol nem tiltja a kresz, hogy előre gyerekülést tegyél.

Nekünk van egy régi kocsink, amiben hátul nincs biztonsági öv. Abban is mindig elöl van az ülés. De én a swiftembe is teszem néha előre a 3,5 éves fiam. Imádja. (bár még az ülés 5 pontos övével van bekötve, az ülés meg a kocsiba).

Szóval akár smartot is vehetsz.


A gyerek biztonsága a szerencsén múlik (sajnos). Nekem is mondják, hogy nem veszélyes swiftben elöl a gyerek? Ismerősömbe hátulról ment bele egy terepjáró, eltűnt a suzuki egész hátulja. Ha ott gyerek ül, nem éli túl... Szóval sajnos a mai közlekedésben néha a szerencsén múlik az életünk.


Ha annyira biztonságosat akarsz, Volvo terepjárót vegyél ne smartot...

2016. szept. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek.Marad egy pici 5 személyes.Utolsó,kihagyhatod az iróniát,az inkább a félreérthető kérdéseknél bevethetö.Én egyértelműen kérdeztem.Köszi :)
2016. szept. 26. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem irónia volt. Komolyan mondtam, ha a biztonság az első, akkor nem smartot vesz az ember.

És a közlekedés a szerencsén is múlik.

(napi 2x30 km-t ingázok Pestre, tudom-látom)

2016. szept. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Inkább egy 40 éves Ikarus buszra is szívesebben feltenném a gyermekem mint hogy egy ipari hulladékba, abszolút belehalós autóba tegyem. Inkább vegyél egy 20 éves AUTÓT mint hogy villogj azzal neked milyen új van de sz@rcsi. Ne kockáztass nem csak neked kell óvatosnak lenned ha beléd csapódik egy állat igenis Te leszel az áldozat ezzel a semmire se való autónak nem nevezhető kakival. Nem vicc, szerelő vagyok láttam már hogy miből van összerakva. Törésnél ez nem törik, ez bedarálódik önmagába veletek együtt.
2016. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az árán vegyél egy 2002-es F Astrát, azzal soha nem lesz bajod és nem halsz bele. Vagy vegyél egy korábbi VOLVO-t 2003-asat adnak az árából és abba soha nem halsz bele. Nem jó tanács, hanem választási alternatíva úgy, hogy nagyon pontosan tudom az utolsó csavarig mit beszélek! Volvo, vagy ha az nagyon nem akkor astra F.
2016. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!