Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Számíthatok arra hogy ezért...

Számíthatok arra hogy ezért büntetett meg az új traffi?

Figyelt kérdés
Lakott területen kivül, fényes nappal, lekapcsolt fényszóróval hajtottam át a minap egy új telepítésű traffipax alatt. Utána párszáz méterrel vettem észre hogy nem világitanak a fényszóróim. Fényképezett, vagy ezt nem figyeli?
2016. szept. 11. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

soha nem használom a lámpákat nappal. (szerintem hülyeség, ezért nem vagyok hajlandó felkapcsolni, majd havonta izzót cserélni.) kamionos vagyok. naponta tucatnyi trafipax alatt haladok el. soha nem kaptam büntetést érte.

egyébként, nem kell ezeket a trafikat túlmisztifikálni. a rendőrségi maszlagot nem kell elhinni. ezek a trafik is csak a sebesség túllépéséért büntetnek. minden más híresztelés csak rémhírkeltés.

2016. szept. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

"soha nem használom a lámpákat nappal. (szerintem hülyeség, ezért nem vagyok hajlandó felkapcsolni, majd havonta izzót cserélni.) kamionos vagyok."


Ostoba vagy és közveszélyes. Remélem, egyszer majd saját károdon tanulod meg, miért jó, ha ki vagy világítva nappal is.

2016. szept. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
nem büntet miatta:)
2016. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:

#2


Nsm ez volt a kérdés. Egyébként vannak országok ahol nem kötelező, mégsem haltak ki. Ha valaki valamit nem a szentírás szerint csinál az nem jelenti hogy tömeggyilkos.


Kérdező:

Ne parázzál, nem lesz semmi. Vedd kicsit lazábban az életet

2016. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nsm ez volt a kérdés."

Nyilvánvaló, ahogy az egyes sem a kérdésre válaszolt.


"Egyébként vannak országok ahol nem kötelező"

Például Németország, ahol én is élek. Ennek ellenére 80% nappal is tompítottal (vagy ma már menetfénnyel) jár. Nyilván nem véletlenül.


"mégsem haltak ki."

Nem, de ha évi egy halálos balesetet meg lehet előzni ilyen filléres aprósággal, akkor úgy gondolom, baromság ezen spórolni...


"Ha valaki valamit nem a szentírás szerint csinál az nem jelenti hogy tömeggyilkos."

Nem, valóban nem. Legfeljebb potenciálisan. De hogy ilyen fillérbäszó legyen valaki, az komolyan szánalmas.

2016. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

#5

:D

Azt remélem vágod hogy Németországban egyes helyeken nincs sebességhatár. Példálózol hogy ott milyen királyak, nem kötelező a lámpa de megy (automatán bekapcsol??), másik oldalt meg mennek a pályán mint az állatok. Szerinted 130cas korláttal évi hány élet menthető meg?



Ettől függetlenül nem mondom hogy rossz nappal a lámpa, kb 50%ban nekem is megy (bár az összes lámpám sötétített), mindössze annyi hogy egy ilyen apróság miatt nem kell a pokolra kívánni az egyest.

2016. szept. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igenám, csak van egy olyan vetülete a dolognak, hogy míg Németországban nem kötelező a világítás nappal, addig Magyarisztánban igen. És sokan ennek ellenére, TUDATOSAN, SZÁNDÉKOSAN nem kapcsolják fel. Mert csak. Hogy rohadjon meg a rendszer, azért. Mert így lázadnak. Vagy egyszerűen olyan ostobák, hogy azt hiszik, így később ég ki az izzó, és így spórolnak párszáz forintot évente...


Én ezen akadok ki. Hogy nem azért csinál valamit, mert értelme van, hanem mert csak. Dacból. Kötelező? Akkor juszt se. Bakker, ha megtiltanák a világítást nappal az országúton, fél Magyarország csakazértis tompítottal járna. Dacból.


Ostoba csürhe.

2016. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyes vagyok!

A kettesnek üzenem, hogy ő valószínűleg még ki sem bújt anyukája hasából mikor valami nagyokos bevezette magyarországon a nappali világítást. Ez nem skandinávia. Aki nappal nem vaesz észre egy közeledő autót, az vegyen vakvezető kutyát!

Mikor gyermek voltam a trabi, meg a zsiguli korszakban, hülyére röhögték volna magukat az autósok az ilyen rendeletek miatt. Ez csak a nyugati jómód majmolása: mikor már nem tudják unalmukban,meg hülyeségükben hogy milyen bugyuta szabályokat találjanak ki.

Lusta volnék égőt cserélni?

Tudod én a kocsival napi 9-10 órát közlekedem. Az izzócseréhez előre kell billenteni a kabint, amiben billentés előtt mindent a padlóra kell pakolni, nehogy kiverje valami a szélvédőt. Ha nappal is égetem a lámpát akkor hetente kimegy az izzó. Nappal kiég, éjszaka, meg mikor kéne a fénye, akkor meg vakoskodhatok. Szerinted kinek van kedve a sötétben fülkét billegtetni, majd az izzóval vacakolni?

2016. szept. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A kettesnek üzenem, hogy ő valószínűleg még ki sem bújt anyukája hasából mikor valami nagyokos bevezette magyarországon a nappali világítást."

Én sem vagyok már mai gyerek.


"Ez nem skandinávia. Aki nappal nem vaesz észre egy közeledő autót, az vegyen vakvezető kutyát!"

Aki nappal a tűző napon haladva a szembejövő sötét színű autót a fák alatti árnyékban ugyanolyan távolról észreveszi és a sebességét is fel tudja becsülni tompított nélkül, mint tompítottal, az maga Superman. Elhiszem, hogy te vagy a kamionsofőrök legjobbja, de ha nem ismered el, hogy SOKAT SEGÍT A LÁTHATÓSÁGON a tompított, akkor egyszerűen hülye vagy.


"Mikor gyermek voltam a trabi, meg a zsiguli korszakban, hülyére röhögték volna magukat az autósok az ilyen rendeletek miatt. Ez csak a nyugati jómód majmolása: mikor már nem tudják unalmukban,meg hülyeségükben hogy milyen bugyuta szabályokat találjanak ki."

Azóta kitaláltak még egy csomó mindent: bukósisakot a motorosokra, biztonságiöv, ABS, radiálgumi, tárcsafék. Gondolom szerinted ezek is csak marhaságok, és szíved szerint most is a platós IFÁ-val csorognál Hamburgba meg vissza. Mert az jó volt harminc éve.


"Lusta volnék égőt cserélni?"

Igen.


"Tudod én a kocsival napi 9-10 órát közlekedem. Az izzócseréhez előre kell billenteni a kabint, amiben billentés előtt mindent a padlóra kell pakolni, nehogy kiverje valami a szélvédőt. Ha nappal is égetem a lámpát akkor hetente kimegy az izzó. Nappal kiég, éjszaka, meg mikor kéne a fénye, akkor meg vakoskodhatok. Szerinted kinek van kedve a sötétben fülkét billegtetni, majd az izzóval vacakolni?"

Ne hisztizz. Ennyi erővel kikötheted a féklámpát és az indexet is (bár gondolom ez utóbbit sem használod, mert spórolsz és macerás cserélni).

Teljesen mindegy, mennyi időnként ég ki a tompított (bár van pár kamionsofőr ismerősöm a munámból adódóan) de még egytől sem hallottam, hogy emiatt nyafognának.

De nem is ez a lényeg. A kresz kimondja, hogy kötelező. Pont. Innentől kezdve nem lenne szabad, hogy vita tárgyát képezze, ahogy a záróvonal, a piroslámpa és a stoptábla sem.

2016. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkönnyebültem :)
2016. szept. 11. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!