Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen következményekre...

Milyen következményekre számíthatok? (Baleset okozása)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég okoztam egy balesetet, stoptáblától kanyarodtam volna ki nagy ívben balra (motorral voltam), amikor jött egy csapat motoros (szám szerint 5), akik elkezdtek bekanyarodni jobbra ugye abba az utcába ahonnan én kikanyarodtam volna, el is kezdtem a kikanyarodást azonban a csapatból az egyik motoros tovább jött egyenesen, mi pedig ütköztünk. Elég nagy baleset volt mind a 2 motor teljesen rommá tört, azonban egyikünknek sem lett semmi komoly baja egy-két fájó végtagon kívül( volt röntgen volt minden, se törés se semmi). Tudom én vagyok a hibás tudom h*lye voltam stb. lapozzunk. Milyen büntetésre számíthatok a rendőrségtől? Valamint az előfordulhat hogy a kötelező biztosító visszaköveteli az okozott kár összegét?
2016. aug. 29. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Személyi sérülés nem történt, intézkedés volt? Ha nem volt és elisnerted a felelősséget akkor semmilyenre.


A biztosito a bonuszod csökkenti, ennyi.

2016. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt intézkedés, rendőr, mentő, még tűzöltó is. Valamint helyszínelés is volt.
2016. aug. 29. 15:22
 3/7 Johnny Bravo ***** válasza:

"Valamint az előfordulhat hogy a kötelező biztosító visszaköveteli az okozott kár összegét?"


A kotelezot eppen azert fizeted hogy ha baj van ne neked zsebbol keljen megteriteni a masik karat!Ugyhogy semmit nem fog kovetelni a biztosito!Az mar mas kerdes hogy visszaminositenek legalabb minusz 2-3 bonuszfokozattal!


Ha meg nem hivtatokrendort hanem ti magatoknak lepapiroztatok akkor csokolom!Ha rendort hivtal volna az meg kulon megbuntetett volna baleset okozasert!

2016. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Volt rendőr. A büntetesi tétel függ az okozott sérülés súlyossagától, de a leírtak alapján pénzbüntetéssel és jó sok büntetőponttal megúszod.
2016. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mekkora összegű pénzbírságra számíthatok (körülbelül)?
2016. aug. 29. 17:55
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak könnyebb 8 napon belül gyógyuló sérülések voltak.
2016. aug. 29. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:
szvsz 100-150e
2016. aug. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!