Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi idő a rutin megszerzése?

Mennyi idő a rutin megszerzése?

Figyelt kérdés

Ma kaptam kézhez a jogosítványom és délután el is mentünk a férjemmel vezetni, hogy megtanuljam a saját kocsinkat is.

Amin tanultam vezetni, az egy sima sedan, a miénk viszont egy hatalmas opel omega caravan és bizony nagyon be voltam parázva. Sokkal nagyobb autó, mint amin tanultam és félek a méreteitől, viszont muszáj tudnom vezetni a gyerekek miatt.

Mennyit és hogy gyakoroljak, hogy elmúljon a félelem, érezzem a méreteit és biztonsággal vezessem?


2016. aug. 26. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Omega... ááá nekem is minden álmom volt, hogy vezessem, de Apu ezt mondta , majd ha ki tudok állni vele a garázsból. Lassan 1 éve nem sikerül :D 5-5 centi és mindez kátyús dombos kapubejáróba, lehetetlen hanyagoltam is. Suzukim van, s marad is.


Ezt csak azért írtam, hogy lásd vannak itt gondok Omega terén :) nekem is.

Keress üres parkolót, vegyél 2 bóját és mintha parkolnál tolass be közéjük tükörből, akár 40-szer is. Aztán keress szűk helyeket a városba , mondjuk egy zsúfolt lakótelepi parkoló és tolass ott is. Majd menj vele kanyargós tré úton, hogy megszokd a szélességét.


Nem tudom merre laksz, én Sásd-Pécs-Pécs-Sásd utat jártam végig, borzasztó út, max. 4 ig tudsz felváltani de mire megvagy már mehet vissza 2-be. és ez olyan 60 kilométeren. Suzukival csináltam meg, azóta érzem a autót nem kicsit. Mondjuk féltem nagyon, de még mindig félek, de ez a gyávaságom oka.


Remélem ezzel a butus írásommal segítettem, ha nem akkor elnézést.

2016. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem is nehéz kiállni az udvarból, mert pont akkora az autó, mint a kapu és még kanyarodni is kell.

Nagyon remegtem tegnap, mikor vezettem, nem szeretem ezt az autót, ezt már elhatároztam. Én is kicsire vágyom, egy Suzuki bőven megtenné.

2016. aug. 27. 10:58
 3/7 anonim ***** válasza:

NEM!!! Asszony! Maradsz és megtanulod az Omegát vezetni mert tudniillik az Omega menő!!!! remélem ezt mondja a párod és nem adja be a derekát.


Meg én is ezt mondanám. de ezt zárójelbe


Tanuld meg a nagy autót vezetni legalább egy picit és akkor vegyél Suzukit. De kérlek ha Suzukit veszel, szervósat és 1.3-as motorral. Nekem szervó nélküli 1.3-as Suzukim van (Swift) nagy kaland kiállni ha beszorítottak, felér egy napi kar kondival.


Amúgy van nekem még egy Mazdám is ( Apué csak ritkán használja mert neki is van Suzukija) Szervós kis 121 LX Mazda ( Ford Fiesta mk4 1.3 37kw -nagyon gyenge 80 alatt 100 fölött nagyon húz) Egy baja van, picik a tükrei. Döntenem kellett, Mazda, szervóval,légzsákkal jó üléssel, de pici tükörrel. Vagy 68 lóerős fapados szervó légzsák nélküli Swift nagy tükörrel. De ( [link] Swift.


Ha már Omegával nem tudok kiállni. Bár az 100 km alatt városba megeszik 5 ezer forintot a Suzukim meg 1800-at.

2016. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idő? Mindenkinél más, kinek rövidebb, kinek meg hosszabb. Függ a vezetési időtől is, hogy naponta vezet valaki, vagy csak hetente egyszer hétvégén.

A "rutin" majd akkor lesz meg, ha a fenekeden az ülésen keresztül érzékeled a kocsi helyzetét és méretét. Amikor ezt nekem mondta egy öreg sofőr friss jogsim birtokában, magamban megmosolyogtam. Ma már tudom, igaza volt.

2016. aug. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most már beállni is tudok tolatva az udvarba ezzel a nagy döggel. :)

Jó vezetni, bár nem érzem még mindig a méretét és csak a városunkban és a szomszéd városban közlekedem egyelőre.

Most már a gyerekeket is hurcolom, el is várják, bár nagyon idegesítő amikor beszállástól kiszállásig anyáznak folyamatosan.

Jó dolog az automata, egész megszerettem.

2016. szept. 1. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó. Gondolom 2.5 dízel automata B Omega, ügye? Nekem is az a vágyam, de nem találtam eddig jót eladót mindig a váltóval van baj. De ha automata akkor az olyan mint egy játékautó. Használd az Omegát sokáig, ne érdekeljen a sok gyökér. Vagy tegyél ki T betűt, az vicces egy 126 le-s 2.5 dízel autón.

Azt meg kell, hagyni számomra szexi ha egy csaj ilyen nagy autóval jár. Most jelen pillanatba egy gls futár csaj után koslatok úgy néz ki sikerül nagy Fiat Ducatto., áhh.

2016. szept. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De jó visszaolvasni :)

Imádom ezt a kocsit. Bivaly erős dög, hatalmas, mégis úgy tud kanyarodni, mintha egy kis smart lenne. :))))

Azóta is járok folyamatosan, már simán tolatok, az udvarra gond nélkül ki-be állok, szóval jó lenne ez nekem :))))

2016. szept. 6. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!