Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kulfoldre megyek az autoval...

Ha kulfoldre megyek az autoval mint tulajdonos, akkor az uzembetartotol kell meghatalmazas?

Figyelt kérdés

Holnap ki szeretnek menni Szerbiaba, en vagyok az auto tulaja, de anyam az uzembentarto, kell meghatalmazast irni hogy kivihetem a hataron tulra?

Ha igen, akkor kb mit, es hogyan nez ki ez a meghatalmazas?

Elore is koszonom a valaszokat ,


2016. aug. 11. 14:33
 1/4 Johnny Bravo ***** válasza:

Nem kell semmikyrn meghatalmazas!Az tulaj te vagy!Ez a lényeg!Az uzembentartonak semmifele "hatalma/joga" nincs a kocsi felett!

Csak hogy tudd,meg az eladasnal sem!Tehat barmikor eladhatod ugy az autot hogy ahhoz nem kell az uzembentarto engedélye/beleegyezése!

2016. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Barmilyen szempontbol az uzembentarto az egy senki. Egy utas, aki orul hogy egyaltalan kapott jegyet.


A magyar rendorok hipp-hopp le tudjak kerdezni hogy mi a helyzet (a forgalmiba ugye csak az uzembentarto van bejegyezve), Szerbiaban konkretan nem tudom hogyan van, en azert a sajat magam megnyugtatasa miatt elvinnem a torzskonyvet, amiben benne van feketen feheren hogy en vagyok a tulajdonos.

2016. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valójában ez egy urban legend, hogy ezzel bárki foglalkozna. A hatóságok azzal foglalkoznak, hogy érvényes-e a műszaki, és hogy nincs-e benne a lopott autók nyilvántartásában. Nem is értem, miért kellene nyomozással foglalkoznia a hatóságoknak ilyen esetben, ennyi erővel a sapkámhoz is kérhetnének iratot, hogy van-e jogom használni.


Régen engem is befosattak ezzel a dologgal, de voltam már Ausztriában, Németországban, Svájcban, Lengyelországban is igazoltatva autóval, soha nem a sajátommal (bérautó vagy rokontól kölcsön, köze nem volt hozzám a kocsinak), és még csak fel sem merült a kérdés, hogy kié ez a kocsi, és én miért használom.

2016. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem is az uniós országokban szoktak ezzel szopatni a hatóságok. Nekem már sok időm bánta például, hogy Belaruszba belépve nem a saját nevem szerepelt a "tyehpaszportban"
2016. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!