Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A káldi külterületi fix...

A káldi külterületi fix traffipax hány km/h-ra van állítva?

Figyelt kérdés
Egyik irányból nincs tábla, tehát 90. Másik irányból kb.4-500m -rel előtte van egy 60-as tábla, de a mérő előtt van még egy kereszteződés kb. 200m-re. Feloldó tábla nincs sehol. A traffihunter.hu szerint 60/90-es ez az eszköz tehát 60-ra lehet? Mentem már 80-al alatta, de nem kaptam még csekket.
2016. aug. 6. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:

"előtte van egy 60-as tábla, de a mérő előtt van még egy kereszteződés kb. 200m-re. Feloldó tábla nincs sehol."


Van egyáltalán jogsid? A kereszteződés feloldja a sebességkorlátozást? Igen!

2016. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha lakott területen kívül van ez a kereszteződés, akkor felodotta a hatvanat..

hogy mennyire van beállítva? a megengedett+15km/h

2016. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 : Akkor a traffihunter oldal sem tudja a kreszt???

Tud valaki olyan "hivatalos" oldalt ahol le van írva hogy mennyire vannak állítva a fix traffik? Köszi

2016. aug. 6. 16:36
 4/8 anonim ***** válasza:

"#1 : Akkor a traffihunter oldal sem tudja a kreszt??? "


A trafihuntert olyanok csinálják, mint te meg én!


Méltóztatnál feltenni egy térkép linket a helyszínről?


Nem utolsó sorban:


"A járművek forgalmára vonatkozó tilalmi jelzőtáblák

14. § (1) A járművek forgalmát tiltó vagy korlátozó jelzőtáblák:


d)64 „Sebességkorlátozás” (30. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton a táblán megjelöltnél nagyobb sebességgel haladni tilos. A tábla alatt elhelyezett hóesésre (97/a. ábra) vagy esőzésre (97/b. ábra) utaló kiegészítő jelzőtábla azt jelzi, hogy a sebességkorlátozás csak a megjelölt időjárási körülmények vagy nedves útburkolat esetében érvényes. Kiegészítő tábla jelezheti, hogy a sebességkorlátozás meghatározott időszakra vagy bizonyos járműkategóriákra vonatkozik;


(6)82 Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart, kivéve, ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg, vagy a (7) bekezdésben említett jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja. A vasúti átjáró előtt a 90., 91., 92. vagy 95. ábra szerinti veszélyt jelző táblával együtt elhelyezett, az (1) bekezdés d) pontjában említett jelzőtábla hatálya a vasúti átjáró kezdetéig tart."


Ugye nem bonyolult?

:D


[link]

2016. aug. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4:

[link]

2016. aug. 7. 08:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Picit szar a linked, amúgy tudom hol van Káld! A linknek a helyszínt kellene mutatnia, valahogy így:

[link]


A teljes címsort másold be és jó lesz.

2016. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi, akkor már belinkelem a helyes koordinátákkal. A kép készültekor még nem volt ott a traffi.

[link]

2016. aug. 8. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Az mindegy.


Ennek a 60-as táblának [link] idáig tart a hatálya [link]

Ha ez után van a mérőpont, akkor ott már 90 a megengedett.

(Bár mintha korábban már leírtam volna, hogy mi oldja a sebesség korlátozást...)

2016. aug. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!