Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogosítvánnyal autópályá...

Friss jogosítvánnyal autópályán. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Tavaly ősszel lett jogosítványom, de azóta nem vezettem túl sokat. Szóval nem napi szinten. Vezettem már autópályán, de azt még kevesebbet (talán kétszer-háromszor). Mondhatni nulla tapasztalatom van. Most előttünk áll egy 1600 km-es út. A férjemmel megyünk Németországba. Sokszor meg fogunk állni pihenni (2 óránként legalább) és valahol félúton aludni is meg fogunk állni.


Ha a férjem elfárad (mert alapvetően ő fog vezetni), szerintetek én is vezethetek 1-1 órát mondjuk, ha nem lesznek olyan sokan az úton?


Nem hiszem, hogy számít, de egyébként 24 éves vagyok.


2016. júl. 1. 11:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Németeknél ugyan sokan vannak, tényleg, de a kreszre is figyelnek mert (és neked is kell) sokkal több dologért büntetnek! Tehát indokolatlan villogás, leszorítás, zavarás, akadályoztatás, követési távolság be nem tartása stb. Náluk a nagyobb (200körüli) sebesség általános, ha ez nem zavar(van aki szédül ettől) akkor nincs gond és pihenjetek ha érzitek hogy fáradtok. A lényeg hogy figyelj és bizonyosodj meg inkább 2-3x mint 1x hogy mehetsz, elbizonytalanítás nélkül időben korábban jelezz és légy magabiztos! :)

18 felett vezethet kezdő jogsival is külföldön, csak nem vontathat 2évig.

2016. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!