Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan tudnék, gyorsabban,...

Hogyan tudnék, gyorsabban, rutinosabban váltani?

Figyelt kérdés

Most csinálom a jogosítványt, gyakorolunk az oktatóval, és valahogy nem áll rá a kezem a váltóra. Amikor ő segít, megmutatja, akkor minden olyan magától értetődő, rendesen simán, zökkenőmentesen megy a helyére a váltó pl. egyesből kettesbe stb, de amikor én váltok egyedül, nem tudom olyan ügyesen kezelni, erőltetnem kell, hogy váltson.


Akár, hogy próbálom nem megy a finom váltás, ezzel sok időt veszítek.

Nem tudom, hogy tudnék ezen változtatni.

Tudnátok ebbe tanácsot adni?


A vezetési órák felénél tartok, és még mindig szenvedek a váltóval, értem mi a funkciója, értem mikor kell, le fel váltani, mégis a technikai kezelése nem megy.



2016. jún. 14. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Majd megy az nyugi,kis gyakorlat kell még! Lehet még az osztott figyelem sem az igazi nálad és azért nem megy annyira simán.

Lényeg ne parázz ezen csak lazán! Szépen meghuzod magadfelé

ütközésig aztán feltolod 1 be. utána huzod le kettöba de kicsit akkor is magad felé huzd a váltót, meghuztatod kicsit a kocsit kettöbe aztán lazán megtolod a kart elöre és hagyod be ugorjon 3-4 közé és ott feltolod háromba, és igy tovább csak lazán.

2016. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb szabály: nem szabad erőltetni, csak érzéssel.

Lehet hogy amúgy is sz*r a váltó, és akadozik, oktatóautókra ez igen jellemző.

Pl ha 1-ből 2-be húzod, akkor érzéssel magad felé is kell egy kicsit húzni, hogy simán menjen. Ne erőltesd, ez a lényeg, csak érzéssel, nembaj, ha nem egy pillanat alatt váltol.

2-ből 3-ba úgy válts, hogy kinyomod üresbe, hagyod hogy a kar középre ugorjon, és ekkor csak lazán betolod 3-ba. Fontos hogy hogyan fogod a váltót, de gondolom ezt már megmutatta az oktató.

2016. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kuplongot nyomd be rendesen.

Ha nem akar bevenni egy sebességet akkor ne eröltesd, tarcsd ott és majd beveszi.

2016. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!