Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem vagyok türelmes...

Miért nem vagyok türelmes vezetés közben?

Figyelt kérdés

Ma volt egy szitu, és megígértem magamnak felteszek itt egy ilyen kérdést mert érint ,de nagyon. Szóval jobbra kanyarodtam kereszteződésbe. Ott azon a helyen az van, hogy jobbra jelzőlámpa igénybevétele nélkül is mehetsz, de van egy macisajt ami azt kéri tőlem, hogy adjak elsőbbséget a másikoknak. Az történt én nem adtam inkább rányomtam a gázra jobbra tartottam majd amikor kellő képen felgyorsultam behúztam balra, addig a "forgalomtól elzárt területen" haladtam. Nem volt nagy cucc mert se dudálás se fékezés nem volt. Viszont meg kellett volna állnom, és egyre több ilyen fordul velem elő.


Teljesen elítélem magam ezért, és nem követendő példa, de mégis miért van velem ez a "türelmetlenség" ?


Legutóbb egy busz miatt kellett volna megálljak, de rájöttem, hogy elférünk, a tükröm és a busz között egy gyufát nem lehetett volna hosszába elhelyezni.


Fél éves jogsim van. Egyszerűen nem vagyok önmagam, pedig sokkolom is magam a interneten található autóbalesetes videókkal.... épp az ilyenek miatt.


2016. jún. 1. 12:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Pontosabban szabálykövető... úgy is megkaptam volna.. jogosan...
2016. jún. 1. 12:10
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez nem csupán türelmetlenség, felelőtlen magatartás, s ha ezen nem változtatsz, előbb-utóbb balesetet okozol.

Ezzel a hozzáállással nem vezethetnél, mert nem csak magadat, de másokat is veszélybe sodorsz, viszont ezt addig nem firtatják, amíg nem csinálsz bajt.

2016. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, és meg se tehetném, olyan nagy batár SUV volt én meg Suzukival vagyok... nem szabadna, de mégis megteszem, miért? Ha ezzel felkeresek egy pszichológust akkor foglalkozik velem? Nem viccelek, tényleg. Gondoltam már erre.
2016. jún. 1. 12:50
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem lenne ez akkora baj, sokan kezelik rugalmasabban a helyzeteket, mikor már gyakorlatuk van benne. De ehhez rutin kell, fél év még lótúró, mennyi az km - ben, pár ezer? Ha már most ilyen szabad stílusban adod elő, előbb - utóbb baj lesz.


De legalább azt felismered, hogy hibás ez a hozzáállás, ez már jó jel.

2016. jún. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezzel a problémával valóban pszichológushoz kellene menned.

Az ember mérlegeli a cselekedetei következményeit, és a közlekedésnél maradva, nem normális dolog sorozatosan veszélyes szituációkba bele menni.

Nincs olyankor veszély érzeted, nem félsz, hogy amit csinálsz abból baj lehet?

A probléma az, hogy nem figyelmetlenségből kerülsz ezekbe a helyzetekbe, tudod, hogy nem lenne szabad, mégis bele mész

2016. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, ez általában akkor van ha mögöttem is jönnek, úgy érzem mintha nem lennék a utakra való és gyorsan el kellene onnét mennem, mintha rontanám a levegőt, ha értitek, és ez miatt ilyen helyzetekbe kényszerülök magam miatt. Bezzeg másik autóval ilyen gond nincs, azzal még a körforgalomba is lefulladok, nyugodtan indítom újra. Lehet az autó miatt van? Pedig szeretem, nem szívesen válnék meg tőle. Ez így átgondolva nagyon beteg...
2016. jún. 1. 13:11
 7/18 anonim ***** válasza:

azzal,hogyha beülsz a kocsiba, fél lábad a koporsóban,másik fél a börtönben van. ezt mérlegeld.

a szabályokat be kell tartani. ha elsőbbséget kell adnod,akkor meg kell adnod. ha a másik jogosan arra számít,hogy neki van elsőbbsége akkor jó nagyot csattantok.. a te hibádból. tudnál úgy élni,hogy miattad halt meg egy másik ember?

de akár neked is lehet bajod egy ilyenből.

nem való mindenkinek az autóvezetés. bevallom én sem vezetek,pedig több éve van jogsim. de éreztem magamon,hogy nem nekem való,előbb-utóbb balesetet csinálok. nem tudtam koncentrálni,elkalandozott a figyelmem stb.. úgy döntöttem,hogy elég. létezik tömegközlekedés meg bicikli is a világon. és gyalogbusz. inkább ezekkel járok, mint hogy az én hibámból baleset legyen!

2016. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Amikor tanultam a vezetést, nálam is megvolt az, hogy kapkodtam, ha mögöttünk is voltak, az oktatóm ezt hamar ki is szúrta, és rám szólt "Mögöttünk vannak? Le vannak b*szva! Amikor elsőbbséget kell adni, azt akkor is meg kell adni, ha mögöttünk orosz tankok sorakoznak!"

El kellene beszélgetned egy szakemberrel, honnan ered nálad ez a viselkedés. Indokolt esetben igenis türelmesen ott kell állni a többiek előtt, csak akkor indulni, ha kizárt a veszélyeztetés.

2016. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ezt most így tudom, de ha vezetek.... pedig szeretek vezetni...
2016. jún. 1. 13:32
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem az a baj,hogy nem vagy türelmes,hanem az hogy lesz.rod a szabályokat,amiért nagyon remélem hogy egyszer nagyon gyönyörűen szetverik a fejed. Ez nem turelmessegrol szól hogy nem adsz elsőbbséget....
2016. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!