Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Utál gyülől a körzeti rendőr,...

Utál gyülől a körzeti rendőr, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A falumba van egy rendőr aki utál és kiakar velem cseszni, beszólógat. Pl ma megyek utcán, kerékpárral, sajna nem volt lámpám, de sárga mellény volt. Megyek azt a hátam mögőtt hétkoznapi sima autóval elém vág. Eddig nem tudtam hogy ő az. Telefonálok nagyba azt mondom megállók csak nézek rá, elkezdi lámpa hol van? Nem kéne? Mondom de igen de nincsen ezért vettem fel mellényt. Kiabálva mondta. Meg szerintem azért utál mert cigány vagyok, miért ? Nem vagyok az a cigánybünöző. Szarul esett



2016. máj. 24. 21:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Biztos nem azért utál mert cigány vagy felénk ha látják, hogy egy cigány követ el valami vétséget egyből elnéznek a rendőrök, nem egy ilyennel találkoztam már, ez ezért van mert több szó is érte a rendőrök privát háza elejét.


Nem lehet, hogy csupán azért aggódik mert nehogy baj érjen, esetleg kérdezd meg a többieket, hogy őket is piszkálja e a kmb-s.

2016. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, kizárt dolog, az a rendőr egy köcsög, csak én velem ilyen nagy fasz. Utál
2016. máj. 24. 21:49
 3/18 anonim ***** válasza:
24%

Ne kövess el semmi szabálytalanságot, sem esetleges sértegetést. Viszont jelentsd az esetet az Egyenlő Bánásmód Hatóságtól kezdve mindenütt. Az utóbbi módszerrel keményebbet lehet ütni mint szavakkal. Meg is büntethetik a rendőrt, sőt el is távolíthatják onnét. Én már vittem két rendőrt bíróság elé hasonló ok miatt. Majdnem szétrobbantak a dühtől amiért én tök nyugodt voltam és még kedvesen is beszéltem velük miközben a bírói ítélet "keményen ütött" rajtuk.

"Fáradjanak be Uraim, meghozzuk az ítéletet."

2016. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom hogy érdemes-e ezt jelezni? Bíróság kutya füle elhuzodik 1 évig a dolog
2016. máj. 24. 22:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval lámpa nem votl, simán ad alapot rá, hogy valamiért szóljon, telefonáltál vezetés közben... örülj hogy csak beszólt. :D
2016. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Orvos látott már? mert van némi önértékelési személyiségzavarod.

Az, hogy cigány, esetleg eszkimo valaki, az nem érdekli a rendőrt, de a kötelező lámpa-tartozék hiánya már igen..a sárga mellény amúgy is kell.

.nos bringán sem szabad telefonálni, max kihangosítóval..


menj el a bíróságra, vannak ingyenes tenácsadási napok..ott megmondják köcsög-e a rendőr, vagy esetleg más a hiba?

2016. máj. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, arra azért ne vegyél mérget, hogy a rendőrök nem etnikai alapon mérlegelnek. Elvileg, törvény szerint nem tehetnék, de kimutatható, hogy mégis ez történik.


Persze, a konkrét esetben két szabálytalanságot is elkövetett a kérdező, így a konkrét eset jogos lehet.


Arra azonban felhívnám a figyelmet, hogy egyetlen olyan állítással, hogy "szerintem pikkel rám a kmb", kár az EBH-hoz menni. Inkább azt kell bizonyítani (és ez elég nehéz), hogy általában az adott rendőr hajlamosabb észrevenni ugyanazt a szabálytalanságot egy cigánynál, mint egy nem cigánynál.

2016. máj. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

2 szabályt szegtél meg, erre a szabályok betartásáért felelős személy szóvá tette neked, és még meg se büntetett, tényleg diszkrimináció történt. Pozitív diszkrimináció. Érted?


Lassan a cigányoknak már tényleg midnent szabad, fehér ember meg megdögölhet

2016. máj. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Alex Fly ***** válasza:
74%

Csesszél ki vele. Legyél teljesen szabályos. Pl. legyen lámpád, ne telefonálj, a qkásmellényt éjszaka és rossz látási viszonyok között lakott területen kívül vedd fel, ne világítás helyett...

Majd ha nem tud mibe belekötni, akkor lehet bármit is csinálni.

2016. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

"Meg szerintem azért utál mert cigány vagyok, miért ? "


Ezt mennyiszer hallottam már tolvajoktól!

De a fordítottját is: "bezzeg, ha cigány lennék, nem kötne belém"


Szürkület után a láthatósági mellény csak visszavert fényt mutatja, a rendes lámpa messzebbről és szögből is látszik. De legalább volt mellény - ez is több, mint amit másoktól látok. Tök sötétben kivilágítatlanul bringázik a székesfehérváriak 2/3a. Sosem láttam / hallottam, hogy rendőr szólt volna érte. Pedig veszélyes!


Kérekpáron telefonálni tilos.


Megkéredezed már, mi a valódi oka annak, hogy téged ellenőriz? Ha veszel egy lámpát, békén fog hagyni? (1500 ért lehet kapni elso-hatsó lámpát, ami megfelel, és kb 6000ért erősebbet is, ami hosszú távon is jó)


A rendőrtől egy jó napot is szarul esik. Ők a büntetést ismerik csak. A segítséget nem.

2016. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!