Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez az én túlreagálásom, vagy...

Ez az én túlreagálásom, vagy az ilyet "el kell fogadni"?

Figyelt kérdés

Kezdő országúti kerékpáros vagyok, eddig nem volt különösebben félelmetes szituációm.

Viszont tegnap egy erdős szakaszon, egyenesben jöttem le a hegyről, szemben velem jött egy nyergesvontató, amit egy Fiat Ducato áruszállító furgon lendületből kezdett el előzni.

Nézem,ahogy jön velem szembe, bőven 100-as tempó felett, aztán láttam,hogy nem fog visszatérni.Bár talán elfértem volna még mellette, de inkább a padkára mentem, és bizony megugrott a bringa, simán beeshettem volna elé ha elesek.

Annyi pozitívumot tudnék mondani,hogy a furgon sofőrje hosszan fent tartott kézzel intett, tudta,hogy nem fogja befejezni.Gondolom azt jelentette,hogy "bocsánat".

Egy tapasztaltabb bringás erre azt mondta nekem, hogy fogadjam el az ilyet, lesz még rosszabb is.

Oké,hogy elfogadom, mert mást nem tehetek, de azért mégiscsak kicsit pofátlan.Mi van ha kamionnal jövök szembe én is?akkor is int, hogy bocs öreg, és összecsattanunk?

Tényleg értékelem,hogy legalább intett, mert ezt sokan nem tennék meg, csak azért értitek...szerintem ez nem éppen mindennapos, eléggé megijedtem.


2016. máj. 21. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Erre jó a sisakkamera. Nem, az eséstől nem véd meg és a fejedet sem varrja vissza adott esetben. Viszont minél nagyobb az esélye annak, hogy az ilyesmit nem lehet megúszbi felelősségre vonás nélkül, annál kisebb a valószínűsége, hogy máskor is belemennek az ilyen, közúti veszélyeztetésnek minősülő szituációkba.
2016. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A közlekedés sajna ezzel jár, de nézd jó oldalát, nem lett semmi gond végül.
2016. máj. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szem sokszor becsapja az agyat, s ha csak a szemének hisz a közlekedő, abból bajok lehetnek. A sebességet alá, a távolságot túlbecsüli a szem, távolabb lévőnek és lassabban haladónak látja. Ez nem mentesiti a furgon vezetőjét, elméleti oktatáson ezt tanították neki is, és ha kamiont látott volna szemből érkezni, valószínűleg át is értékelte vona a képet az előzés megkezdése előtt.

Kerékpárosokkal szemben nagyon sokan indokolatlanul merészek, pl előzik a biciklist úgy, hogy arasznyi távolság van közöttük. Országúton lendületesen kerekezve fokozottan kell figyelned, mert hiába a másik a hibás,te vagy a védtelenebb

2016. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem biztos, hogy szándékosan csinálta. Ahogy írod, erdős szakaszon mentél. Az is lehet, hogy nem vett észre időben. Azzal azért Te is számolj, hogy téged nehezebb kiszúrni, mint egy kamiont.
2016. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Világításod, jóláthatúságú ruházatod volt-e
2016. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Szemet bántó sárga felső valóban könnyen észrevehető, de a probléma az, hogy nem veszik vigyelembe, országútival bizony nem csak 15-el lehet tekerni. Azt hiszik, gyorsan meg tudnak előzni. Városban is hiába tekersz a megenged szint körül / felett, ő akkor is meg akar előzni, mert szerinte a kerékpár lassú. 50el meg sem tudna előzni, akkor 90re is felgyorsít, majd előtted hirtelen befékez. Nekem ez 2 évig heti szintű szitu volt. Taknyoltam is miatta. De nincs időm rendőrségre járni, mert nekem nem lesz jobb, nem lát el előbb az orvos, és a másikat sem fogják annyira megbűntetni cserbenhagyásos baleset okozásáért, mint amennyit érdemelne. Ellenben egy hetem oda lesz az ügyintézéssel.


Inkább defenzíven, felkészülve a hülyék viselkedésére! Neked bajod lesz, a másik le fogja xarni. Veszprémben 3 cserbenhagyásosom volt. Egyikből nem is tudtam tovább tekerni, annyira megsérültem. A rendőrség meg annyit mondott, van fontosabb dolguk, ha fel tudtam állni, minek foglalkozzanak vele.


Szóval. Egyedül te tudsz magadra vigyázni.

2016. máj. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!