Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes apámtól tanulni a...

Érdemes apámtól tanulni a vezetést, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Pár hónapja van jogosítványom, a szüleim külön élnek.

Apám fuvarozó,millió kilométer van már mögötte, 2 koccanásos balesettel amit ő okozott, és 2 komolyabbal amiben vétlen volt.

Ha ő ül mellettem biztonságban érzem magam, de ugyanakkor nem is jó, mert mindig megmondja,hogy mit csináljak, és amit nem mond azt nem csinálom.

De például elfogyóban mentünk, és már kezdett elfogyni a sáv, de beengedni nem akartak, így lassítani kezdtem, ő meg ordított,hogy ne fékezz, gáz-gáz, így nyomtam is a gázt, és ennek ellenére sem akartak beengedni, ő meg nézett hátra, aztán mondta,hogy most tegyem be, és bele is nyúlt, tolta át a kormányt.Aki elé bementem az ráfeküdt a dudára, eléggé megijedtem.

Apám meg mondta,hogy határozottabbnak kell lennem mert a szomszéd utcába is két óra alatt jutok el, ha így fékezgetek minden szarság miatt.

Aztán azzal fejezte be,hogy befértünk, befértünk, nincs miről beszélni, az meg hogy dudált az ingerszegény élet jele.

De egyébként nem szokott belenyúlni a vezetésembe, csak mondja, és ha nem csinálom akkor fogja a fejét.

Csak ezért ezt a szituációt meséltem el mert ez volt ami a legkevésbé tetszett.

De egyébként az éles kanyarokban is 100-al akarja küldetni velem, mert hogy betapad az autó, meg STOP táblánál is mindig "kiküld" mintsem megvárjuk,hogy elfogyjanak.

Ha nincs ott nyilván nem csinálok ilyeneket, mert ő adja a biztonságérzetet számomra, ezeket nélküle nem merném megcsinálni, mert bízok a tapasztalatában, de pont ez az,hogy ő ekkora tapasztalattal beszél, ő lehet 120-al is beteszi a kanyarba, én meg lehet már 60-nál is eldobom a kocsit.

De abban igaza van,hogy nem vagyok elég határozott, és nem tudom mi lenne az aranyközépút, kicsit stresszel az egész.

Anyukám az meg ennek az ellenkezője, szóval tényleg nem tudom ki segíthetne, még arra is gondoltam,hogy visszamegyek az oktatómhoz,hogy vegyünk még pár órát, mert ő még tudna normálisan tanítani.

Vagy hagyjam rá az időre az egészet?


2016. máj. 8. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Én azt javaslom hogy válogasd meg a tanácsait. A határozottság valóban fontos, de ha nincsen hozzá még kellő rutinod akkor inkább ne kockáztass. A legfontosabb egyelőre hogy balesetmentesen és biztonságosan vezess. Szabályokat betartva, dinamikusan, figyelmesen, ahogyan az oktatód tanította. Egy kis idő múlva már lesznek saját tapasztalataid, kialakul egy vezetési stílusod és akkor már nem lesz gond.
2016. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha apukád ennyire beleszól, én inkább nem tanulnék tőle. Az én apukám is nagyon sokat, és nagyon jól vezet, de soha nem szól bele a vezetésembe, ha nem muszáj. Azt mondja, csináljam úgy, ahogy biztonságosnak érzem. Egyébként én egyedül vezetek a legszívesebben.
2016. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
Jó apád hülyeségekre akar rávenni, annyit szabad megengedni magadnak, amit biztonságosnak érzel. Tolakodni ésszel keüllakkor is, ha nincs türelme, kanyarba meg ne hajszoljonbele olyan sebességgel, ami számodra nem biztonságos. Idővel nélküle is mersz majd gyorsabban menni
2016. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Inkább az oktatora halgass. :D
2016. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Igen, menj vissza az oktatódhoz, és vegyél még vagy 30 órát. :D
2016. máj. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az lenne az utolsó alkalom, hogy én beülök vele egy autóba, ha belenyúlna a vezetésembe (feltéve ha nem balesetet kerül el).

Véleményem szerint az anyósülésről nem egészen úgy látnak dolgokat, mint a kormány mögül, ill. azt is előszeretettel figyelmen kívül hagyják, hogy nem ők vezetnek. Pl. rám is rám lett már szólva autópályán, hogy előzzek. Ez mind szép és jó, csak ő a jobboldali tükörből nem látta, hogy a belső sávban pár méterre volt mögöttünk/mellettünk egy autó.

Persze jót akar, de nem árt tudatni vele, hogy ezzel nem feltétlenül segít, nem mindenkinek ugyan olyan a vezetési stílusa, pláne úgy nem, hogy az egyik a másik tapasztalatának többszörösével rendelkezik.

2016. máj. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Bár emelem a kalapomat édesapád előtt, de én is azt javaslom, hogy egyedül gyakorolgass, akkor alakulhat ki a saját vezetési stílusod.


Az ilyen cselek meg amiket monnd, hogy határozottabban és rámenősebben kell, ebben igaza van, de ahhoz szükséges a rutin is. Ha rutin nélkül kezdesz bele veszélyesebb szitukba, szinte biztosan baleset lesz a vége.

2016. máj. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha apád fizeti a biztosítást, a szervizt, az esetleges büntetéseket, és még a kórházba is befekszik helyetted, ha esetleg úgy alakul a dolog, akkor beleszólhat, hogy vezetsz. Addig viszont kuss a neve mindenkinek, aki nem a volán mögött ül.
2016. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Apukától/anyukától/nagyobb tesótól akkor érdemes vezetést tanulni, amikor még egyáltalán nem tudsz semmit. Értem ez alatt, hogy megtanít elindulni, megállni, tolatgatni, stb. Ilyen alap dolgokat, nem forgalomban. Miután már van jogsid sokkal előnyösebb, ha kialakul a vezetési stílusod magától.


Az ilyen amit apukád csinált, pedig kifejezetten balesetveszélyes.

2016. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem élmény lett volna. Nem merném egyedül megtenni. Hiába sekkfej cipzár elv tekintetében a magyarok (is, bár osztrák meg rosszabb!) sőt! Autópályára a felhajtókkal szemben is szeretnek kemények lenni!


Most megláttad, mi fér még bele. Egyszer, kb 300 000 km után te is így fogod betenni.


A dudálásról meg igaza van. Nem kell komolyan venni ilyenkor. Tudatosan csinálta, ha szabálytalan belenyúlni, akkor is. Befért, nem volt pánik, sem baj.


Inkább vezessen ő és mondja, hogy mikor mit csinál. Én abból többet tudok tanulni.

De egyedül a saját tempódat használd! Amíg nem érzed az autót, nem biztos, hogy a határait kell keresgetni.

2016. máj. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!