Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a rendőr nem látta, akkor...

Ha a rendőr nem látta, akkor megúsztam?

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozom az új munkahelyemen, szállítóként.

A mai napon az M0-ásra hajtottam fel, és a 2 sávos úton "elbambultam" így az kanyarodóvá lett, abba az irányba amerre én amúgy nem szerettem volna menni.

Mellettem egy nyergesvontató volt, mögöttem jöttek.

Megoldásként a kamion elé behajtást választottam, de így átléptem a zárót, és a forgalom elől elzárt területre is bementem, végül beértem a kamion elé. (természetesen ez nem a pályán történt, még a lehajtás előtt)

Nem vagyok jártas a környéken, nem tudom az M0 mennyire figyelt szakasz, igazából azt sem tudom melyik lehajtó volt, úgy Fót magasságában történhetett.

Nem is ez a lényeg,hanem,hogy ilyen miatt kaphatok csekket?

Ugyanis én vagyok az egyetlen aki nem kapott még bírságot, és jólesik amikor minden fizetéskor megdicsér a főnök.

Valamint szeretném elkerülni az őrjöngését is, amikor megtudja,hogy valakit "lelőttek".

30 ezerig kiszokta fizetni a cég, de a záró az lehet akár 50 is, és úgy tudom,hogy az új traffi méri.

Igen, túlreagálom, követtem már el nem egy szabálytalanságot, de ez most valahogy más, rossz érzésem van ezzel kapcsolatban.


2016. márc. 17. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy az ilyen helyeken lévő, nem sebességmérő kamerák képét (felvételét) ok (baleset, egyéb eljárás) nélkül visszanéznék.


Azért így furgonosként, ezzel a malőröddel nem túl pozitív az előítéletem irányodban, mert sok áruszállító megérdemelné, hogy kivonják a forgalomból, és a fenti eset is hasonló.

Mivel vezetésből élsz, illene nem elbambulni, meg nem a mögöttem jönnek és társaival érvelni.

A főnök meg végképp nem érv.


Annyival kell(ene) mennünk, amennyivel fel tudjuk fogni az összes releváns változót. Legfeljebb utána bepótolom egy kövérebb gázzal.

2016. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A kioktatásra meg annyit,hogy 4 lába van a lónak...és aki többet vezet, nagyobb eséllyel hibázhat, de gondolom te még egy indexet sem hagytál ki, mert az már fatális hiba.

2016. márc. 17. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, mindennapos eset, nem te vagy az egyedüli..Ha ott üldögélnél egész nap, meglepődnél hányan bambulnak bele a semmibe, aztán záróvonal..


ez rendőrfüggő...ha olyanja van, akkor bírság...de..lehet, hogy nem is működik a kamera, lehet, hogy ezt nem is mutatja, lehet, hogy pont evett a figyelő, lehet, hogy pont marhára nem érdekelte..


ebből is tanultál, lépj tovább...


ha vígasztal, én is elbambultam Siófok felé az autópályán, mire észbekaptam, már csak balesetveszélyesen lehetett volna visszamenni...inkább kerültem huszonöt kilométert...


így jártam...

2016. márc. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
99,5% hogy semmilyen kamera nem vett fel és nem lesz csekk. A kamerák a sebességet mérik meg a matricákat nézik a pályán. Ilyen záróvonalas eseteket nem veszi semmi és senki,csak akkor büntetnek ha éppen pechedre lát egy autós-motoros rendőr és utánad ered.de ez nem történt meg.
2016. márc. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!