Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha 50 helyett 63-al megyek...

Ha 50 helyett 63-al megyek akkor még nem büntet?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 15:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
A kisebb fokú gyorshajtásért szabálysértési helyszínen kiszabott bírságot szabhat ki a rendőrség, aminek az összege 5 és 50 ezer forint között lehet.
2016. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Alex Fly ***** válasza:
Ha esetlegvalaki félreértette volnan semmi kárörvendés vagy ilyesmi nem vezérelt. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy az említett 13 km/h-s sebességtúllépés, amit mindenféle mérési pontatlanságra és hibahatárra való hiatkozással következmények nélkül meg lehet úszni, valójában igen durva, több, mint 20%-os gyorshajtás. Ez azért már több, mint pillanatnyi figyelmetlenség...
2016. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

11-re:


Nincs kisebb fokú gyorshajtás nevesítés a rendeletben. Vagy a rendelet szerint lépi túl valaki, akkor ennek a szabálysértésnek a büntetési tétele a megadott sebességhatárokon belül 30000 forint, ha azt is túllépi, akkor 45000 forint, és emelkedik egészen 300000 forintig.

2016. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A 11-ben idézet szöveg nem tőlem származik, hanem számos, közlekedéssel kapcsolatos jogi kérdezz-felelek oldalon megtalálható, jogász válaszában, s betűre azonosan. Nyilván nem egymástól másolgatták.

A gyorshajtás szabálysértés, s mint ilyen bírságolható is. A kalkulátorok a közigre vonatkoznak csak. Ugyan utasként ültem csak a kocsiban, de többször találkoztam trafi utáni kiintéssel, s néhány ezer forintos helyszínbírsággal. Legutóbb taxiban ülve, egy hete.

2016. márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

14-re:


Ha megtennéd, linkeld ide azt a "jogi kérdezz-felelek" oldalt.


Ilyen esetben kell kérni a rendőrt, adja írásba az általa mért sebességet és jelezni, nem fizetsz a helyszínen.

Nem fog adni semmilyen papírt lakott területen a bemért 54 km/h sebességről, mert a traffipaxok nem az 50 km/h sebességre vannak beállítva, hanem a 65 km/h sebességre, a rendeletnek megfelelően. Emiatt még 63 km/h sebességnél se fog kiinteni.


Magyarán szólva nagyon régen találkozhattál ilyen "kiintésekkel", a jogszabály nem tesz lehetőséget sebességtúllépésnél mérlegelésre, és a traffipaxok önhatalmú beállítására.

2016. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Előző:

Gyakorlatilag semmit nem tudsz jól.

Vannak az automata traffipaxok, amik Szombathelyre küldik a fotót. Ha gyorshajtást észlelnek, akkor egyből, mindenféle személyes mérlegelés nélkül. Ezek 50 km/h esetén 68-ra vannak beállítva (nem 65-re).

Valamint vannak a kézi traffipaxok, ezekkel már kisebb túllépés esetén is lehet büntetni, szubjektív mértékű helyszíni bírságot kiszabni. A rendőr dönti el, hogy mennyit. (Amelyiktől konkrétan megkérdeztem, mikor egy lopás miatti tanúskodás miatt volt egy ráérő negyedóránk, az azt mondta, hogy ő 55-től bírságol, és 5 E-rel kezdődő összeggel adja a csekket.)

Ha nem hiszed, te is megkérdezhetsz egy rendőrt, nem fogja eltitkolni.


De különben itt van egy idei cikk a bírságok mértékéről, a lista a gyorshajtással kezdődik:

[link]

Ilyen párezres helyszíni bírság esetén nem érdemes kötözködni és nem elismerni (aláírással) a gyorshajtást, mert akkor a rendőr feljelentést tesz ellened, és innen csak felfelé tudod alkudni az összeget.

2016. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

#15

meg mindig csak erolkodsz es nyomatod a hulyeseget...

a rendor olyan sebessegre allitja a traffit amilyenre akarja


az igaz hogy nem vagy koteles elfogadni a helyszini birsagot, ilyen esetben viszont automatikusan feljelentes lesz belole, ami garantaltan tobbe fog kerulni

2016. márc. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 lufi7 ***** válasza:
32%

#15 A helyszínen nem fizetsz amúgy sem, csak csekket kapsz. Egyébként kapsz róla papírt a pontos paragrafust idézve. Ne okoskodj!

30 éve a jogsimból élek. Háromszor már megbüntettek gyorshajtásért sajnos. Teljesen igazuk volt egyébként.

Az egyik hozzászóló írta, hogy lehet, hogy sietett. Ne vicceljünk már.

Sajnos a legtöbb ember nem érzi át, hogy mekkora felelősség a közlekedésben részt venni.

Valószínű, hogy most kiverem a biztosítékot sok embernél, de én a büntetési tételeket még emelném és a kilométer határokat is csökkenteném.

2016. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

#18

Senki nem irt olyat hogy a helyszinen kellene fizetni (ez mar jopar eve megvaltozott), es plane nem okoskodtam, pusztan leirtam az altalad tagadott, de a valosagban letezo tenyeket.


A sebesseghatarok 'validitasa' meg ettol eleg fuggetlen kerdes, azt mindenesetre erdemes megjegyezni hogy a kozuti baleseteknek csak elenyeszoen kis reszet okozza az abszolut gyorshajtas (vagyis amikor valaki a megengedettnel gyorsabban megy).

kapcsolodo statisztika: [link]

2016. márc. 16. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A legelső válasz például miért 0 %-os?

Ez egy tény, ahol 50-nel lehet menni, ott az automata traffipaxokat 68-ra állítják.

Bármelyik rendőrt meg lehet kérdezni (én is megtettem), ez nem titkos információ. A neten is ezer helyen utána lehet olvasni.

(A helyszíni bírságot nem kell belekeverni, ha erről lenne szó, azt a kérdező tudná - kezében a csekkel -, és nem itt érdeklődne.)

2016. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!