Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha balesetet okozok, és egy...

Ha balesetet okozok, és egy gyerek meghal, mert nem volt ülésben akkor mi van?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, mert mostanában elég sok gyereket látok, akik nemhogy nincsenek bekötve, de ülés sincs nekik a kocsiban.

Az egyik fb csoportban egy kisebb vita is kialakult ebből.


Ha pl egy ilyen kocsival karambolozok, amibe könnyű sérülésekkel megúszta volna a gyerek rendes ülésben bekötve, de meghal, mert anya ölében volt az anyósülésen, akkor hogy vonnának felelősségre? Változat valamit, hogy meghalt? Vagy a szülőket vonják felelősségre a gyerek halála miatt, engem meg úgy, mintha csak könnyebben sérült volna?

Kíváncsi vagyok, mert egy anyuka szerint nem az én dolgom, hogy ő nem használ ülést.


2016. márc. 9. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Téged illetve őt is felelőségre vonnak.
2016. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy felelősségre vonnak engem, hisz balesetet okozok. De mennyire? Jobban, mintha be lett volna kötve a gyerek és túléli?

Tehát ugyanolyan balesetnél komolyabban felelősségre vonnak, ha meghal a gyerek, mint ha könnyebben sérül? Holott nem én nem kötöttem be?

2016. márc. 9. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Téged azért vonnak felelöségre, mert balesetet okozal, ami személyi sérülésel jár. A felelöséged mértéke a te viselkedésed alapján lesz megállapítva, azaz mindha csak megsérült volna a gyerek.


A szülöt - meg az autó vezetöjét, amennyiben nem azonos a szülövel - gondatlanságból elkövetett emberölésért vonják felelöségre, mert a gyerek halálát nagyrészt az ö mulasztásuk okozta.

2016. márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen.

Remélem sosem lesz balesetem, főleg nem ilyen felelőtlen szülővel.

2016. márc. 9. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:

"meghal, mert anya ölében volt az anyósülésen, akkor hogy vonnának felelősségre?"


A leírás a 600 évvel ezelőtti migránsokra utal, így a felelősségre vonásod is adott! Lásd Szögi Lajos esete:

[link]

2016. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos nem kisebbség, hanem fehér, látszólag "normális" családokról van szó...

Van, ahol van gyerekülés, csak az anyósülésről anya öléből lát ki a pici gyerek , "és olyan cuki, ahogy rácsodálkozik a világra"...

2016. márc. 11. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen sok ember azt hiszi, hogy az számít egy ütközénél, ha anyuka fogja a gyyereket.


Én minden embernek kötelezövé tenném megnézni, hogy milyen erök lépnek fel egy 30 km-es esbességröl 0-ra történö fékezésnél - és akkor rájönnének, hogy egyetlen ember sem képes megtartani egy akárcsak 10 kg-os gyereket is, az ilyen ütközésnél a szélvédön kersztül elszáll.

2016. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is kérdés, ki okozza a balesetet?

1. Te: ha nem okozol balesetet, azaz gond nélkül haladhatnak, meghalt volna a gyerek? nem? akkor megölted közvetlenül (elkerülhetetlen a baleset), vagy közvetve (sebessége vagy iránya hirtelen megváltoztatására kényszerítetted v. megijesztetted, melynek következtében olyat tett, ami által balesetet szenvedtek - ami, ha nem vagy ott, nem történik meg).

2. ők okozzák. ekkor max azért lehet felelősségre vonni, ha nem tettél meg mindent a baleset elkerülésére (ennek nyilván vannak határai), máskülönben, ha nem vagy ott ezért nem neked, hanem pl. a sávodon át a fának ment volna, ugyanaz a végkifejlet, ott, vizsgálandó, hogy bekötve túlélhette volna-e a gyermek, de a lényeg, hogy a súlyos kimenetel, meg maga a baleset is a másik autós gondatlansága.


Az anyukának kéne mutatni pár videót, hogy fejel meg/ki szélvédőt, aki pl. nincs bekötve, hogy repül előre ütközéskor a nem rögzített poggyász/rakomány, stb., hogy képzelje el a porontyát hasonlóan, esetleg superman pózban a szélvédőbe/műszerfalba csapódni...

2016. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!