Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorozás közben zenét hallgatni?

Motorozás közben zenét hallgatni?

Figyelt kérdés

Láttam már olyat hogy a csávónak a Harley-Davidsonba hangszórók voltak beépítve és útközben úgy halgatott zenét.

De én most arra gondoltam hogy sisak alá egy fülhallgatót és úgy zenét hallgatni. Meg a közlekedésre nem az M3-ast néztem ki hanem faluk közötti közlekedést közepes tempóba. Vagy így veszélyeztetném azt a pár kocsit aki 100km alatt szembejön?

Motorozás közben gyakran énekelek a sisak alatt xd és olyankor megfordul a fejemben hogy fülhallgatóval jobb lenne



2016. febr. 7. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem elég látni, hallani is kell a forgalmat!
2016. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Eszembe sem jutna ilyesmi, én ha motorozok, akkor a motor üvöltését akarom hallani, ha nincs ehhez kedvem, akkor megyek autóval, és hadd szóljon a Bang & Offulsen.
2016. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha autóban megtehetem, hogy úgy bömböltetem a zenét, hogy kintről ne halljak semmit, akkor szerintem motorozás közben is lehet zenét hallgatni.

Ha mást is szeretnél hallani, akkor vagy ne agybadugósat használj, vagy csak az egyik füledbe dugd be.

2016. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Semmi nem tiltja a fülhallgatót ,de veszélyes. Jó tudni a körülöttünk zajló dolgokról és nem előnyös ha nem hallunk semmit . Az említett külső hangszóró a Harleyn az jobb megoldás,mert attól még hallod ha valaki rád dudál vagy jön egy mentő stb.
2016. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom, én azért motorozok mert élvezem. Mind vezetni, mind nézni és hallani. Főleg amióta kész lett rá a sport kipufogó:). Nekem eszembe se jutna, hogy zenét hallgassak. Füldugót szoktam (zajszűrős, Alpine), amikor előre tudom, hogy több órát fogok menni megállás nélkül. Illetve egy párszor volt, hogy a GPS miatt füles volt a bukó alatt.
2016. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet motorozás közben zenét hallgatni, csak minek:

1. alapesetben a szélzaj rontja az ember hallását, úgyhogy valami, ami ezt túlharsogja, szintén nem a legjobb megoldás, talán még zajszűrős fülessel sem (ami nem épp az olcsók közé tartozik). Kb. mint komolyzenei koncertet adni egy termelést végző, gépektől, emberektől zajos üzemcsarnokban.

De, ha zenei aláfestés kell az énekedhez, akkor persze.


A közlekedés veszélyes üzem, így a figyelmet elvonni képes dolgok nem túl célravezetők. Főleg, ha méretednél fogva te húzhatod a legrövidebbet...

2016. febr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem baromság, mert kizársz olyan zajokat, amelyek segíthetnek egy-egy vészhelyzet elkerülésében. Márpedig motorosként rettentő sérülékeny vagy.
2016. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Csak úgy van értelme, hogy 120-al repesztessz és csukott szemmel élvezed a zenét.
2016. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!