Mekkora összegű büntetést kaphat az, akinek nincs bekapcsolva a biztonsági öve?
lakott területen 10 000 Ft
lakott területen kívül 15 000 Ft
autóúton, autópályán 20 000 Ft
Az a szép, hogy már közigazgatási bírságot szabnak ki, ami azért is kellemetlen, mert kirónak 3 büntipontot is, de ami a legrosszabb, hogy nekem legutóbb fél óráig tartott mire az összes szar papírt megírták, mert még ügyirat számot is kellett rádión kérni...
Én az egyeshez csatlakoznék. A hamvasztás ötszámjegyű, a koporsós temetés hatszámjegyű összeg.
Ne a bírság miatt kapcsold be az övet: tényleg az életed vagy szélső esetben mások élete múlhat azon, hogy a rögzítve van-e a tested, hiszen csak így tudnak megvédeni téged az autó aktív és passzív biztonsági rendszerei.
• Megszabott, a különböző helyeken egymástól eltérő pénzösszegű a bírság, ahogyan a 2. (2018-08-01 22:52) válaszban szerepel. Az abban a percben megjelent 3. válaszban írt kiegészítés is helytálló: a járművezető, illetve az utazó személy is felelőssé tehető a bírságolás során.
• A 2. válaszban írt 3 büntetőpont nem mindenütt helytálló; autóúton és autópályán 5 büntetőpontot szabnak ki.
{ 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet 1/A. számú melléklet 2502-es kódszám }
• Az nem szerepel a válaszokban, viszont lényeges, hogy bár valóban közigazgatási bírságot szabnak ki, de ez a szabálysértés nem tartozik az objektív felelősség körébe.
A válasz íróját – a leírásból kitűnik - helyszínen azonosították. Egyébként, eljárás esetén is, akár elkerülhető is lehetett volna a bírság és a büntetőpont.
- Ez a szabálysértés nem szerepel a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendeletben, amely a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény (Kkt.) 21. § (1)-ben szereplők közül a 2. §-ában felsorolja, az 1. - 9. mellékleteiben pedig részletezi azokat, amelyekért a jármű üzembentartója felel; hacsak azt a Kkt. 21/A §-ban adott valamelyik esetben nem tudja másra áthárítani (objektív felelősség).
{ 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről }
{ 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések köréről, az e tevékenységekre vonatkozó rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, felhasználásának rendjéről és az ellenőrzésben történő közreműködés feltételeiről }
- Ez a szabálysértés a 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendeletben szerepel, amely a közúti árufuvarozáshoz, személyszállításhoz és a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságok összegéről, valamint a bírságolással összefüggő hatósági feladatokról szól.
Ebben az áll, hogy „Kkt. 20. § (1) bekezdésében meghatározott rendelkezések megsértőjével szemben”…” meghatározott bírság szabható ki.”
Tehát a megsértővel, és nem az üzembentartóval szemben. Ez teszi lehetővé, hogy akár elkerülhetővé váljon a bírság, ha nincs helyszíni megállítás és bírságolás.
{ 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet 1. § }
A bírság összege a 11/A mellékletben olvasható
{ 156/2009. (VII. 29.) Korm. rendelet 11/A. melléklet }
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!