Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mekkora összegre büntethetnek...

Mekkora összegre büntethetnek meg gyorshajtásért? 30 helyett 65el.

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat és a segítséget előre is.
2010. márc. 1. 18:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"helyszíni bírság 48 km/h-tól adható"

Inkább 48 km/h-IG!

2010. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Csak egy jótanács, de nem akarom, hogy rosszul gyere ki belőle: engem 30-ra vágtak meg nem is olyan régen, és azt az infót kaptam, hogy lehet részletfizetést kérni. Persze csak akkor kapod meg, ha jókedve van a tisztúrnak. Azt is megsúgták, hogy elég erős bürokratikus utat jár be a befizetett bírság, a feldolgozás 1-1,5 hónap. Én nem kértem részletfizetést, a 30ezer felét átutaltam x. hó 10-én, a másik felét pedig rózsaszín csekket adtam fel nekik a következő hónapban. Észre se vették, hogy ez "részletbe" ment :)
2010. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Van még egy érdekesség,a szomszédom tavaly ősszel 30 övezetben mérték oda vissza 48-cal.Erre is van időhatár,ha a 2 mérés között csak pár perc van !
2010. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
igen én is részletfizetésre gondoltam és hogy húzzam az időt a befizetéssel inkább levelet írok és abba kérvényezem a részletfizetést viszon még mindig nem tudom mennyi is lesz az az összeg :(
2010. márc. 2. 20:05
 15/17 anonim ***** válasza:

Drágáim, nem lenne egyszerűbb 30-as táblánál 35-tel döcögni a következő kereszteződésig, vagy feloldó tábláig?


Ahogy 30-as tábla van, az nem véletlen: iskola vagy szűk, beláthatatlan utcácska, vagy balesetveszélyes hely van az adott helyen...

Nem szoktak találomra kipakolni táblákat..

35-nél meg nem lőnek le..

2010. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Drágáim...! menj végig Szeged összes külvárosi utcájában 30-cal ! Tévedsz,ha komolyan azt hiszed,hogy "nem véletlenül" van 30-s övezet.Mint ahogy az sem--/csak Szegedről tudok nyilatkozni/--véletlenül van,hogy szinte sehol nem lehet parkolószelvényt kapni,se boltban,se postán,se trafikban,és a parkolótársaság NEM akar az automatás rendszerre áttérni--de ez egy másik történet.

Szóval az,hogy kitalálják a 30-s övezeteket,annak a szükségessége,realitásértéke sokszor több,mint elgondolkodtató !

2010. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A környékünkön reálisak a táblák, egy helyet kivéve, ahol kinn hagyták aztán is, hogy betonosra csinálták meg az utat.

Szegeden káosz van, forgalom terelés szintjén pláne, volt szerencsém a városhoz, ezt belátom,de azuért gondold át, hogy egyes helyeken tényleg nem azért van-e kinn a tábla, mert gyakorlati haszna van, ha meg úgy látod felesleges, írj a jegyzőnek. A gyorshajtás akkor sem elfogadható.

2010. okt. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!