Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tankolás közben, különös...

Tankolás közben, különös tekintettel a sztatikus tűzesetekre, mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, érdemes lenne picit körüljárni ezt a témakört, akkor is, ha elsőre túl egyszerűnek tűnik.

Érdekes lenne, ha önkéntes tűzoltó, vagy benzinkutas, esetleg hivatásos tűzoltó is röviden kifejtené a tudnivalókat.


Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert biztosan, mindenkinek vannak rossz szokásai.


Mire gondolok.:


Pisztoly megkocogtatása a tankolás végén a tank száján.


Mobiltelefon használat tankolás közben!


Tankolás műszálas ruhákban és tankolás előtt egy szigateletlen (le nem festett) fémtárgy meg nem érintése.


Esetleg a levett tanksapka rossz helyre helyezése (pl. nem a fedél belső oldalán kialakított fülbe, hanem a kocsi tetejére, valahova távolabbra).


Azért érdekel, mert a ház előtt, ahol lakom, pár napja azt vettem észre, hogy egy autóból ömlik a benzin (Anglia), fel akartam hívi a 101-et a Telenor-os mobilomról, meglepődve tapasztaltam, hogy nem kapcsolt, a hívás azonnal megszakadt! ezután írtam e-mailt a helyi tűzoltóságnak és értesítettem a házban lakókat és a közeli hostelt. A hostelből kijött a recepcióshölgy, még alá is mászott a kocsinak és megállapította a nyilvánvalót, hogy lyukas a tank és folyik a benzin. (Az egész környéken benzin szag terjengett, így ehhez nem kellett nagyon ügyesnek lenni. Reggel, ahogy kiléptem az ajtón, már tudtam, hogy valami nincs rendben.)


Egyszóval közönyt tapasztaltam és senki sem mutatta jelét, hogy a szituáció veszélyes.


(Közeli ház, két közel parkoló autó, több közeli szeméttároló, benzintóca a járda mellett 20 fok közeli levegőhőmérséklet, ennél picit melegebb aszfalt.)



#benzinkút #benzin #tankolás #megelőzés #veszély #tűzoltás #sztatikus elekrtomosság #tűzesetek
2015. máj. 3. 03:52
1 2
 11/17 szántóvető ***** válasza:
benzint én is öntöttem a 100-as audi karbijába,nem is értem hogy ebben mi a veszélyes.nem mindegy hogy milyen módon jut a benzin a szívótorokba?volt hogy folyt a benzin a lyukas benzincsövön az üzemmeleg motorra és mégsem lobbant be.
2015. máj. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Olyan jó, hogy mindig vannak okoskodók... "


Nem okoskodtam barátom, felajánlottam, hogy megcsinálom, csak legyen elég meleg. Nem tétel az a kanna benzin.


"Egyszóval, ne hallgasson senki az első válaszolóra!"


Tanácsoltam valamit az első hozzászólásban? Mire nem kell hallgatni? Azt mondtam,nem olyan egyszerű felgyújtani a benzinkutat, mint ahogy te ezt levetíted. :D

2015. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem az égő cigarettával vannak gondok,ezt egy értelmesebb óvodás is megmondja.

Hanem az azt meggyújtó tűz szikrájával.

2015. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sok okos ember, kértek egy képet egy szénnééget hulláról?

Nagyon szépek tudnak ám lenni.

2015. máj. 6. 00:49
 15/17 anonim ***** válasza:
*égett :-)
2015. máj. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire betojni, én egyszer beleejtettem egy kicsi elemlámpát a benzintartályba, világított is benne, egy dróttal sikerült kiszedni fél óra kínlódással. :) Nem gyulladt meg a benzin.
2015. máj. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 veterán vas ***** válasza:
Lehet, hogy önkéntes tűzoltó vagy, aki beájul a saját fontosságától, de az is lehet, hogy a katasztrófa filmek iránti rajongás borította el az elmédet. Minden esetre, az már a pirofóbia határesete, ahogy körbe liheged ezt a témakört.
2015. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!