Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Cb rádiózásba szeretnék...

Mrtechnikus kérdése:

Cb rádiózásba szeretnék belevágni. Hallottam hogy Magyarországon cept rádiókat lehet használni meg hogy ssb usb sávon beszélnek. Nekem egy induló csomag kéne. Milyet vegyek presidet vagy starker?

Figyelt kérdés
Maximum 30e költenék rá ha lehetséges.

2015. jan. 15. 20:39
 1/4 anonim válasza:
szerintem vegyél egy olcsóbat,AM-FM.rádiozni akarsz nem olyan egyszerü(nem csak dumálsz stb)Vannak kódok stb.Olvass utánna.nagyon költséges dolog-antenna,táp... ja és az swr-t is be kell álítani.Ha nem jó akkor tönkrevágod a CB-t
2015. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Dörmögő ***** válasza:
100%
Am-fm kevės. Szinte mindenki az usb-n beszél. A 30000 kicsit kevés. Egy egyszerű stalker9 rádió kb 25000, egy egyszerű stabil antenna 15000, 5-10000 az antennakábel, 2-3000 egy alap mikrofon ha nem adnak a rádióhoz. Meg kb egy 10-es a tápegység. Kb ennyi költséggel számolj minimum. Mégegyszer kihangsúlyozom hogy nehogy olyan rádiót vegyél ami nem tudja az usb-t, mett akkor az csak kidobott pénz lenne. Am-fm-en szinte nem beszél senki.
2015. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az új rendelet már engedélyez SSB használatot CEPT-es rádióknál,így a President Jackson II és a Grant II is jó - igaz mindkettő 70 000 felett val és a kimenője még mindig nincs annyi, mint a jó öreg Grantnak.


Ha stabilként akarod használni, akkor ahhoz kell engedély is szerintem ( a többihez is kellene.. xD ) és ahogy írták 30k az kevés lesz. Egy használt President Grant is 40 000-től felfelé indul + a sallangok.

2015. jan. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2015. jan. 17. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!