Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kocsiban működő fedélzeti...

Ch0 kérdése:

A kocsiban működő fedélzeti kamera (esemény rögzítő, fekete doboz) által rögzített felvétel alapján tehetek e feljelentést a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Ezt elfogadják bizonyítéknak? Lesz ez alapján büntetése annak aki közlekedési szabályt sértett a felvételen? Kérhetem adataim titkos kezelését az ügyben, hogy a szabálytalankodó ne találjon meg?

2014. szept. 4. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%

Elvileg igen, bár ha nm történt baleset szvsz semmi sem lesz belőle.


A névtelen feljelentgetés ideje a kádár korszak zárultával lejárt...

2014. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha ennyire be vagy *arva, akkor minek akarsz feljelentgetni másokat? És mégis mit követett el az a szerencsétlen flótás amiért ily módon kiszeretnél vele szúrni? Átment egy piros lámpán? Záróvonalon előzött? Lakott területen belül 120-al ment? Mert ebben az esetben a rendőrség tojik rá. Ellenben, ha gázolás, vagy egyéb más anyagi kár keletkezett, amiért a jármű vezetője nem akarja elismerni a felelősséget, akkor fel lehet bizonyítékként használni.


Inkább tedd fel a Youtubra, a felvételt és írj hozzá kommentárt, hogy ezt meg azt ne csinálják, aztán jó napot.


OFF: Fekete doboz, meg max repülőkben/helikopterekben/hajókban van, de autóban semmiképen sem. :D

2014. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%
Büntetőjogi feljelentést csak érintett tehet, kívülálló nem. Ha nem ment neked, nem ütött el, akkor nem is jelentheted fel.
2014. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Butaságokat írnak itt. Feljelentheted ,nem kell baleset hozzá. Nem kell részese lenned semminek. Pl, ha látod hogy valaki ellop egy kocsit és nem a tied attól még feljelentheted, ha látod hogy valaki kirabol egy embert és az se te vagy ,akkor is...

Közúti veszélyeztetés címen simán feljelentést lehet tenni.Pl ha le próbálnak szorítani, büntetőfékezgetnek stb. Jobb ha van egy tanud is ,akit alátámaszt a kamera.

De pl gyorshajtásért nem jelentheted fel mert annak mérésére nem alkalmas.


Ha konkrét baleset van, akkor elfogadják bizonyítéknak ,ha van egy tagadás egy állítás, vagy az okozó meglép de a kamera rögzíti a rendszámot.Nem hiába használják egyre többen.

2014. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Természetesen feljelentheted, nincs olyan szabály, hogy csak akkor, ha érintett vagy, sőt, bűncselekmény tapasztalása esetén állampolgári kötelezettséged értesíteni a hatóságokat.


Az már más kérdés, hogy egyáltalán foglalkozni fognak-e ilyesmivel, hogy pl. valaki nem indexelt, meg neked megéri-e ezzel fáradozni, meg bejárogatni a rendőrségre, stb.

2014. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Ha valaki megítélésed szerint közúti veszélyeztetést követett el, akkor szerintem inkább jelentsd fel, mert az illető esélyes, hogy másokra is veszélyt jelenthet. Legfeljebb nem foglalkoznak érdemben a feljelentéseddel, na bumm.


Első: itt nem névtelen feljelentésről lenne szó, az tényleg görénység volna. Itt össztársadalmi érdek a veszélyes vezetők kiszűrése.

2014. szept. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

De szeretnék én is olyan gondtalan életet, hogy ilyenekre jusson időm. Persze nem ilyen hülyeségekre használnám az időmet, de a gondtalan élet és a szabadidő jól jönne.


Egyébként menj el közlekedési rendőrnek, ott kiélheted magad.

2014. szept. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
ird mar le mit csinalt, mert amugy egy aljas embernek tartalak, akinek nincs jobb dolga, minthogy masokat bearuljon, mindezt sunyi modon, nevtelenul, szoval mi az ellen erved?
2014. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenek előtt leszögezve: sem időm sem kedvem nincs ilyenekkel (feljelentgetésekkel) szórakoznom, a legkisebb indíttatásom sincs rá. A kedves autóstársunk autópályán leszorított a leálló sávba, többször rám rántotta a kormányt, belém fékezett, mert én szabályosan (130-al) megelőztem egy autóst aki a külső sávban ment - mentem mögötte, index, belső sáv, index, külső sáv. Csak hát azt nem vette figyelembe, hogy a vadi új több 10 milliós BMW-jével több, mint 200-al utolért a semmiből és útban voltam neki, ezért "betett" a leálló sávba, kb. 60-ra lefékeztetett, majd 200-al ismét eltűnt a semmibe 2 mp. alatt. Na ez elég "nagyokosok"??? Egyébként köszönöm az értelmes válaszokat és azokat akik jó magyar módjára nem tettek negatív megjegyzéseket. A többieknek meg kívánom, hogy ugyanezt átéljék a családjukkal, gyerekeikkel együtt. Az meg, hogy nem szeretném, hogy egy ilyen újgazdag az eset után megveressen engem vagy a családomat ennyi. Köszönöm! Szép napot mindenkinek!
2014. szept. 5. 09:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy azért hívják "fekete doboznak" is a készüléket, mert van benne egy mozgás érzékelő szenzor. Ütközés esetén - extrém nagy lassulást érzékel - azonnal a memória kártyára menti a folyamatban lévő felvételt, zárja a file írást, hogy az mindenképp megmaradjon, ne vesszen el. A komolyabb készülékekben GPS vevő is van, a felvételre írja a GPS koordinátákat és az épp aktuális sebességet is. Persze az evidens számomra, hogy ezt gyorshajtás bizonyítására nem fogadják el. Köszönöm! Szép napot mindenkinek!
2014. szept. 5. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!