Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha téged elütnének gyalogoskén...

Ha téged elütnének gyalogosként, vagy biciklisként mi érdekelne? Hogy mennyi kártérítést kapsz, vagy hogy esett-e bajod?

Figyelt kérdés

Sz ismerősömet elütötték biciklivel haladt, és az a legnagyobb baja a mai napig, hogy "csak" 60 ezer forintot kapott!

Nem az, hogy semmi baja m történt, se halál, se törés, se semmi.

Nekem ez jutna eszembe nem a pénz, amivel kiszúrták a szemem!


Normális?


Neked melyik lenne a fontos? A pénz, kártérítés vagy a testi épséged?



2014. jún. 21. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

ez nem fordulhat elő velem, mivel én normális vagyok, engem sose fognak elütni :)

De ha még is elütnének, term. nem az én hibámból, először az érdekelne rendben vagyok-e, aztán a bevétel kiesésemet polgári peres úton érvényesíteném, pluszban a sérüléssel járó kellemetlenségeket is behajtatnám, kb. pár száz ezer forint, az egészség nem játék.

De akkor is ugyanez lenne ha valaki belém jön.

Tegnap is majdnem belém jött egy hülye, nagyon ócska az emberek reflexe.

2014. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Alex Fly ***** válasza:
Gondolom ha autósként történik valakivel ilyen eset, akkor is számít a kártérítés összege. Miért lenne másképp kerékpárral? Én sem örülnék annak, ha egy figyelmetlen gépjárművezető többtízezres kiadásra kényszeritene a napi közlekedésem biztosítására. Érdekes módon azon senki nem rökönyödik meg, ha fordított esetben az esetet karcolás nélkül megúszó autóvezető a fényezés összegén kezd hisztizni. És ráadásul amíg egy autó használhatóságát egy-egy kisebb horpadás vaga karc nem befolyásolja, addig egy kerékpár esetén akár lehetetlenné is teheti a továbbhaladást. Szóval igen: nagyon is számít, hogy egy baleset okozója viselje a tette következményeit és ne nekem legyen károm másoj hülyesége miatt.
2014. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, most választani kell a testi épség és a kártérítés között? Mert nekem úgy tűnik, hogy megúszta, akkor most most boruljon le a vétkes előtt, hogy nem halt meg? Igenis igaza van, engem is zavarna, bár nyilván attól is függ, mi volt a helyzet, én milyen károkat szenvedtem.
2014. jún. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt mond, hogy csak 60 ezret érek az államnak!

Nem a biciklit sajnálta!

2014. jún. 21. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Az igaszságügyön láttam már olyan szülőket, akik két pillanat alatt elfeledték orvosi műhiba miatt elhalálozott gyermekük felett érzett gyászukat néhány milla megvillantása után (az sem számított, hogy a hibázó praktizálhatott tovább, nem kapott büntetést). Szóval az ilyen számomra már nem is megdöbbentő, pénzért bármit meg lehet bocsátani, el lehet felejteni.


Mindenki ott próbál pénzt kicsikarni, ahol tud. Ha kell, akkor mondvacsinált peres utakon.

2014. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem biciklizek, nem is nagyon sétálok, de ha elütnének, akkor nem a pénz lenne a legfontosabb. Viszont én már tóltam meg hátulról részeg biciklist. Semmi baja nem lett, csak a hátsó keréken egy 8-as lett. Egy fityinget sem adtam neki. Csak egy jó fejmosást rá 10 percre a kocsmában, hogy részegen kiszlalonozik elém, majdnem belementem az árokba miatta és a jogosítványomat is kockáztatta.
2014. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Először is az egészségem utána meg fizettetnék vele.
2014. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első az egészség, kerül amibe kerül, nyilván a pénz nem jön rosszul sosem, de inkább ne legyen, de egészséges legyek.

Amikor volt egy balesetem(nem ütöttek el, meg semmi közlekedés nincs benne), és a kórházból mikor jöttem ki a zárójelentéshez mondta az orvos ha van biztosításom akkor azt adjam majd be, mert kapok pénzt érte, én meg visszaszóltam neki hogy a pénz nem érdekel, csak az, hogy az ujjamat tudjam mozgatni úgy mint azelőtt, nekem az egészség többet ér. A doki teljesen ledöbbent, aztán mondta hogy ilyenkor az embereknek két reakciójuk van: a miért nem kötöttem biztosítást milyen jó lenne, meg a mennyi pénzt fizetnek, ilyet még nem hallott, amit én mondtam neki. De happy end lett, az ujjam 100%-os, meg kaptam egy kis pénzt is, de ha nem kapok nem érdekel, mint mondtam, lényeg az egészség.

Kocsit is már törtem elég szépen, 3 utassal a hátam mögött, amikor megtörtént a baj, nem a kocsit sirattam, pedig gazdasági totálkárra vágtam, csak az volt a lényeg, hogy mind a négyen a saját lábunkon kiszálltunk az autóból, kisebb horzsolásokkal, meg engem varrtak 2 öltéssel.

2014. jún. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja kocsis a figyelmetlen, tegnapelott varosba, nekem zold, no meg athajt cangaval, telozik, el se nez, h jon e auto, bar neki is zold (ez 1 nagy baromsag ha igy engedi de mas tema) de ha ennyire szarik ra vki elgyurja 1x, persze o nem hibas...
2014. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak érdekességképpen belegondoltatok, ha normális összeget kapnánk mi lenne? Itt is minden autóba kamera kellene, a magukat véletlenül elüttetők ellen, mint Amerikában.

Más:

Hallottam olyat is, bár lehet városi legenda, hogy bizonyos Ladával közlekedők szándékosan ütközést provokálnak valamilyen haszonszerzés céljából itt nálunk is.

2014. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!