Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a rendőr megfújatja velem...

Ha a rendőr megfújatja velem szondát és az 0,17 ezreléket mutat, akkor milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 19:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Elveszik a jogsid és jól megbüntetnek.
2010. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Reméltem,h csak büntetés.Kösz a választ.
2010. jan. 2. 20:02
 3/23 anonim ***** válasza:
Előző sem azt írta hogy csak megbüntetnek! Rá vannak szállva a vezetőkre, képesek már 1 ezrelékért is elvenni a jogsit.
2010. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem "képesek" és nem "rá vannak szállva". Magyarországon nulltolerancia van, méghozzá olyan jogszabályi háttérrel, amely nem teszi lehetővé a rendőr számára a mérlegelést. Amennyiben a szonda alkoholt mutat és a sofőr elismeri vagy a vérvizsgálat igazolja, akkor a vezető (adott kategóriára vonatkozó) vezetési jogosultságát BE KELL VONNI. Itt nincs lehetőség "dönteni". Mert, ha a rendőr nem vonja be, akkor azzal törvényt sért.
2010. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

kieg. az előzőhöz:

és nagyon helyesen van így!

2010. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
72%

Amerikában úgy van, hogyha látja rajtad, hogy segg részeg vagy, akkor sem szondáztathat meg, végig kell menned egyenesen egy vonalon és ha sikerül visszaülhetsz a kocsiba és elmehetsz. Nem állíthatnak meg csak úgy, csak akkor ha gyanús vagy. Nem állnak az útszélén, hanem dolgoznak. Nagybátyám 8 éve él kint és még nem igazoltatták.


Ez nem helyes, hogy Magyarországon így van ahogy, hanem szánalmas, én csak annyit mondok emberi jogok.

2010. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
sehol sincs ilyen hogy csak úgy találomra állítgatnak meg éberék...
2010. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

majd akkor is mond az emberi jogokat ha egy részeg vadállat üti el a családodat.

Aki inni akar az menjen taxival, amúgy meg HA szabályosan közlekedsz akkor nem tökmindegy hol áll a rend éber őre?

(mert ezt kifelejted a nagy egyenlőségből) hogy más országokban a 30 az tényleg 30 a 0 ezrelék meg tényleg 0 ezrelék...

Jó ez hogy elveszik, és az is jó, hogy 300ezer egy 90es móka a városban. Legalább rájön a sok hülye hogy száguldozni a versenypályán, ittasan meg a szamarat lehet vezetni az ólba!

2010. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyet értek a 2. 21:13-as hozzászólóval. Én is szoktam inni, de akkor nem vezetek. És már volt egy balesetem egy részeg kerékpárossal, én motorral voltam városba 50-el és én jöttem ki rosszabbul. Mi lett volna, ha autóval van?!
2010. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a megjegyzéseket. Én még annyival kiegészíteném, hogy (persze ez nem ment fel a szonda által kimutatott adat alól) előtte én aludtam 9 órát, utána takarítottam mosogattam és csak utána ültem autóba. Nem gondoltam, hogy így is ki fog mutatni valamit a szonda.
2010. jan. 2. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!