Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gond ha a képen látható...

Miért gond ha a képen látható helyen várakozok?

Figyelt kérdés

[link]


A gyalogos átkelő és a buszmegálló felfestése között simán elfér 2 autó, de legutóbb mikor itt megálltam (index, lassítás,párhuzamos parkolás, ahogy le van írva) a mögöttem jövő busz vezetője dudált és mutogatott!

Valamit elrontottam, vagy csak az volt a gond, hogy manővereznie kellett, nem tudott egyenesben beállni a megállóba?



2014. máj. 2. 20:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na, kellett egy pár perc, amíg tisztáztam a helyzetet. A kérdés után belinkelt képen úgy tűnt, mintha a Margit-híd irányából jöttél volna, ezért hitte más is azt, hogy a zebra előtt álltál meg. Abból az irányból van a tábla. :)
2014. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem én jöttem arról, hanem a Goggle autója. Sajnos nincs a másik irányból kép. Azért is írtam, hogy a képen látható helyen a zebra és az autóbusz megálló festése között.

:)

2014. máj. 2. 21:00
 13/17 A kérdező kommentje:
Jav: google
2014. máj. 2. 21:01
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha szigorúan a szabályokat nézed, nem csináltál semmit rosszul. Mégis elég nagy parasztságnak tartom azt, ha valaki ott -legyen ez mégoly szabályos is - megáll. Emiatt ugyanis a buszmegállóba érkező busz (főleg, ha csuklós és alacsonypadlós) már viszonylag nehezen és pontatlanabbul tud beállni. Ez egy nehezen mozgó, babakocsis vagy kerekesszékes utasnak a le- vagy felszállását jelentősen megnehezítheti, ami senkinek sem jó, hiszen a busz emiatt túltartózkodik a megállóban.

Nem mondom, nem egyszerű azon a környéken megállni, de ezzel együtt próbáljunk meg szerintem tekintettel lenni másokra.


(Tudok ilyenre jó példát mondani: pl. ahogyan jössz be a repülőtérről és kanyarodnál balra az Üllői útra, keresztezned kell a szemből érkező forgalmi sávokat. Ezt egy stop-tábla védi. A kereszteződés után azonban van rögtön egy vasúti átjáró is, a kereszteződés és a vasút közé csak 3-4 autó fér be. Emiatt fedezőjelző tiltja az áthaladást akkor, ha pirosat mutat a fénysorompó. Mégsem tartom fel a többi autóst azzal, hogy a fedezőjelző pirosára hivatkozva ott rohadok, hanem amikor lehet, átgurulok a kereszteződésen és megállok a sorompó előtt.)

2014. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#14:


"Mégis elég nagy parasztságnak tartom azt, ha valaki ott -legyen ez mégoly szabályos is - megáll. Emiatt ugyanis a buszmegállóba érkező busz (főleg, ha csuklós és alacsonypadlós) már viszonylag nehezen és pontatlanabbul tud beállni."


Aha, értem. Csak azt nem értem, hogy más helyen, vajon hogyan áll meg az alacsony padlós busz, ahol nincs komplett kifutópálya előtte?


A parasztság rendben van, hiszen gumicsizmás szartaposó parasztgyerek lennék!

2014. máj. 3. 08:59
 16/17 anonim ***** válasza:

Semmi, szabályos volt.


Gyalogos átkelőhely előtt tilos megállni 5, ill. 15 méteren belül. Utána közvetlenül viszont szabad.


Ezen túl a kijelölt megállóhelyen lenne még tilos, de azt nem érintetted.


Végül, a megállóhelyet jelző tábla előtt 15 méterrel nem állhatsz meg.


Tehát ez szabályos volt. A buszos meg tipikus bunkó, nem akard manőverezni, inkább a dudára hasalt...

Azzal meg ne jöjjön senki, hogy nem tudna tőle beállni a megállóba, mert ez egyszerűen nem igaz.

2014. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

:)

2014. máj. 4. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!