Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gond ha a képen látható...

Miért gond ha a képen látható helyen várakozok?

Figyelt kérdés

[link]


A gyalogos átkelő és a buszmegálló felfestése között simán elfér 2 autó, de legutóbb mikor itt megálltam (index, lassítás,párhuzamos parkolás, ahogy le van írva) a mögöttem jövő busz vezetője dudált és mutogatott!

Valamit elrontottam, vagy csak az volt a gond, hogy manővereznie kellett, nem tudott egyenesben beállni a megállóba?



2014. máj. 2. 20:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Van jogosítványod, akkor tudod, hogy a gyalogos átkelőtől 5 méterre állhatsz meg csak

De linkelem a kresz szabályt


"Megállás kijelölt gyalogos átkelőhelyen, valamint a gyalogos átkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül"


Szerintem ezért dudáltak rád, mert szabálytalan voltál.

2014. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Zebra után alapból 5 métert kell hagyni. Amúgy csuklós busz volt? Mert akkor lehet nem tudott volna beállni miattad a megállóba normálisan.


Amúgy máskor ha ott kell várakoznod, inkább menj egészen a buszöböl elejére. Legalább beáll mögéd rendesen a busz, aztán majd szépen együtt elindultok. Esetleg számít rá, hogy maradsz még és előbb áll meg, hogy simán kitudjon kormányozni mögüled. Amúgy nincs gond ott a megállással. Táblát nem látok ami tiltaná.

2014. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát én visszanéztem az előző kereszteződésig - amerről jöttél -, és bizony ott van egy "Megállni tilos!" tábla.
2014. máj. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2014. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1:

Köszike az idézetet, de bizonyára gond van a szövegértéseddel, hiszen a szabály csak az átkelő ELŐTT tiltja 5 méteren belül a megállást, nem utána!


Szóval, ez nem nyert!

:)

2014. máj. 2. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát a linkem az nem sikerült!
2014. máj. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#2:

Linkelnéd a szabályt, mert én valahogy sehol sem találom a KRESZ-ben, hogy gyalogátkelő után is kell tartani az 5 métert!

:(

2014. máj. 2. 20:38
 8/17 anonim ***** válasza:

Tilos a gépjárművel történő megállás:


- más járművel a villamos, autóbusz vagy trolibusz megállóhelyet, illetőleg taxiállomást jelző tábla előtt 15 méter, utána 5 méter távolságon belül, kivéve, ha útburkolati jelből más következik;

- autóbuszöbölben és autóbusz forgalmi sávban;

2014. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Napter, én nem találom a megállni tilos táblát!

[link]

2014. máj. 2. 20:39
 10/17 A kérdező kommentje:

#8:

Se autóbusz öböl, se buszsáv, és láthatod a felfestést!

Mint írtam simán elfér két autó is, a zebra és a felfestés között. De egyébként a 15 méter is simán megvan a buszmegálló táblától...

2014. máj. 2. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!