Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Franciaországban városon...

Franciaországban városon belül tényleg csak jobbkéz-szabály van?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy (régebbi kiadású) útikönyvben, hogy a magasabbrendű utaknak csak városon kívül van elsőbbsége, belül jobbkéz-szabály van. Persze a lámpás kereszteződéseket nem számítva.
2014. márc. 26. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Franciaországban csaknem ugyanazok a szabályok, mint Magyarországon, a jobbkézszabály sem kivétel.

Én még magyar jogosítvánnyal jöttem ki, és csak egy elméleti vizsgát kellett újra letennem, mehettem a vezetésre. Miután ez sikerült, minden teketória nélkül megkaptam a francia jogsit. Annyi a külonbség, hogy míg a magyar csak - ha jól emlékszem - 10 évig érvényes, az itteni egy életre szól. Lehet persze, hogy a nyolcvanas évek óta megszigorították a szabályokat, de a régi tulajdonosokat - hacsak nem követnek el valami komoly szabálysértést - ez nem érinti.

Úgyhogy nemigen értem a kérdést...

2014. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy városon belül mész egy nagyobb úton, arra pedig becsatlakozik egy kis utca, egy alacsonyabb rendű út. Tényleg jobbkezes lesz-e a kereszteződés automatikusan?
2014. márc. 26. 08:09
 3/7 anonim ***** válasza:
dehogy lesz, nem is lehetne, hiszen jogharmonizáció van, ami kiterjed a kreszre is (tudod, Europunió)
2014. márc. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előzőekkel ellentétben én értem a kérdést, csak a választ nem tudom, mert nem jártam még Franciaországban. Nyilván jogharmonizáció van, ugyanaz a kresz van ott is (pár eltéréssel, mert minden országban vannak eltérések), de a kérdés nem erre vonatkozott.

Amúgy nehezen tudnám elképzelni, hogy egy többsávos út jobbkezet adjon egy kis mellékútnak.

2014. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A könyv is azt írja, hogy a szabályok nagyrészt megegyeznek, csak néhol vannak DANGER és PRIORITAIRE táblák, amikre oda kell figyelni. Utána pedig jött ez a jobbkezes rész, hogy Magyarországgal ellentétben a fentebb leírt helyzet van. Könyvtárban láttam a könyvet, de most megleltem egy könyváruházban is, 83-as kiadású.
2014. márc. 26. 09:25
 6/7 anonim ***** válasza:

"Könyvtárban láttam a könyvet, de most megleltem egy könyváruházban is, 83-as kiadású."


Akkor te most egy ilyen időutazáson vagy a kresz előtti időkből??

Ja és már nem De Gaulle az elnök...

2014. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem.

Ha a "STOP" vagy az elsőbbségjelző, háromszög-alakú tábla ott van, akkor természetesen meg kell adni az elsőbbséget. Ha ezek közül egyik sincs kitéve - ami sokszor előfordul -, akkor szigorúan a jobbkézszbály érvényes, még akkor is, ha a két utca küzül az egyik kevésbé "fontos", mint a másik. A "Főútvonal" tábla természetesen mindig elsőbbséget biztosít.


Egyébként '83-ban már régen nem a "Nagy Charles" volt az elnök, hanem Georges Pompidou és Giscard d'Estaing után '81-től François Mitterrand... (Bocsánat az offért!)

2014. márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!