Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyári gumi vásárlás és méretmi...

Nyári gumi vásárlás és méretmizéria?

Figyelt kérdés

A történet egyszerű, idén nyári gumi vásárlás lesz, már fent vannak a kocsin(külön felnin téli-nyári, így otthoni csere), még van rajt 3mm feletti futóréteg, de nyáron valószínűleg mindenképp cserés.

Ami most van fent az 165/70 R14. Mindenképp 14-es felnire menne rá, mivel az van. A tanksapkán 2 darab 14-es méretű van, a fent említett és a 185/60. Viszont nézegettem a neten a kettő köztit, 175/65, ezek olcsóbbaknak tűnnek, és azért 10 mm szelességnövekedés az menetbiztonságban jobbnak tűnik.

tehát a kérdések, ti melyik méretet választanátok, és miért? üzemanyagfogyasztásban mennyit dob az a 10mm plusz.

És egy harmadik kérdés, hogy mikor vennétek a gumit, most szezonban, vagy nyáron. Dot számot mindenképp megnézem majd, így a régi el nem adottat nem veszem meg, és mindenképpen csak új gumi, használtan nem.

Ára jó lenne ha 15e alatt lenne, és valami üzemanyag takarékosabb(c osztály pl.)

A kocsi egy 1.2-es, 2008-as fabia, szóval nem kell nagy sebességet bírnia a guminak.



2014. márc. 23. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én maradnék a gyári méreteknél.
2014. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is maradnék a gyárinál. A gyárban a mérnökök kiszámolták már, hogy melyik az optimális gumiméret az autódhoz. Jobban értenek hozzá, mint az egész gyakorikérdések.hu együttvéve.
2014. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor marad a 165/70-es.

A kérdés további rész, most érdemes venni, vagy majd nyáron, ár miatt?

És esetleg legjobb vétel 15e ár alatt?

2014. márc. 23. 20:46
 4/5 Sinead ***** válasza:
Nálunk egy 1.2-es Corsa alatt, és egy 1.3-as Ignis alatt van gyári méretként a 175/65 r14. A téli váltójuk 165/70 r14. Semmi különbséget nem lehet észrevenni, még látszatra se. Ha nem hajtasz vele úgy mint egy versenyző az öreg, de bevizsgált gumi se fog megcsúszni. Nekem van egy garnitúra Continental 175/65 r14 használaton kívül. Dot szám alapján 2005 évvégi. Újan az említett gumi darabja 14000 forint.
2014. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

185/60-ast rakj rá, nekem is olyan Fabia van mint neked.

Kérdeztem én is a gumist, bizonyos felniken rosszul mutat, illetve nem is passzol a kisebb méretű. Például alufelnire kifejezetten azt mondta, hogy nem is rakna rá más méretet.

Gumiválasztásnál mindenképpen kérd ki egy gumis véleményét, mert nagyon nem mindegy, hogy milyen márkát választasz. 13eFt/db áron már mondtak Hankookot, arra azt mondta, hogy jó minőség.

2014. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!