Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Baj, ha a kelletőnél nagyobb...

Baj, ha a kelletőnél nagyobb távolságot tartok előzéskor, kikerüléskor?

Figyelt kérdés

Pl biciklist sose pár 10 centire előzök, így ezért megvárom még szemben nem jönnek, és átmegyek teljesen a szembe sávba, mintha csak egy autót előznék! Vagy a parkoló autóktól is nagy távolságot tartok.


Vagy ha jön szemben szirénázó autó, én lehúzódok a fél sávomból az út szélére, de sokszor nem is kellene mert mellettem nincs senki, és ott végig tud menni, én mégis inkább lehúzódok.

Másoknál nem veszem eszt észre. Ők előzik a saját sávjukban a bringást, a mentőnek se nagyon húzódnak le, csak ha nem férne el...


Akkor baj, ha így közlekedek? Mert mások se teszik, tehát hülyeség lenne?


2014. márc. 1. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
A mentős részen kívül szerintem hülyeség így közlekedni. Egy biciklis mellett simán el lehet férni a saját sávodban is.
2014. márc. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amekkora távolság szükséges, annyit kell tartani. Tekintettel kell lenni a kerékpáros, vagy gyalogos véletlenszerű viselkedésére is, tehát minél nagyobb távolság, annál jobb, persze maradni kell az úton.
2014. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 dirtboy ***** válasza:

én biciklis mellett minimum az útközepére behúzódok,ha nem férek mert jönnek szembe akkor ne megyek el mellette megvárom még elmegy a szembejövő.

szerintem senki nem szereti ha pár centire robog el tőle egy 1-2tonnás jármű.

gyalogosnál szintén be húzódok ha nem tudok akkor lessítok és amennyire lehet be húzódok,ha csak nincs járda és a barom lusta ott menni,na akkor majd el ütöm hogy vegye észre magát a marhája.

2014. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sávon belül én nagyon ritkán előzök csak meg kerékpárost. Amikor lehetséges, átmegyek teljesen a szembe sávba. Egyedüli kivétel, ha egybefüggő kocsisor van ott, ilyenkor majdnem a biciklis sebességére lassítok és a felezővonalig behúzódva megyek el mellette.


Aki 30-40 centire megy el tőle teljesen felelőtlen. Az a kerékpár nem egy stabil jármű, bármikor beborulhat a kocsi alá (nem egyszer volt már ilyen baleset). Ezen felül a biciklis sem biztos, hogy a helyzet magaslatán áll, lehet, hogy behúzódik a kocsi elé egy kátyú vagy bármi más akadály miatt.


Mentős hozzáállásodat nem értem. Ha szabad az ő sávja, minek lassítasz?

2014. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A nagy ívben kikerülés, előzés miért lenne gond? Előzz úgy, ahogy biztonságosnak érzed (kivéve, ha azt érzed biztonságosnak, ami nem az, de ha túlbiztosítod s ezzel senkinek nem ártasz, az oké). Nem is oktalan dolog. Egy biciklis is bármikor hullámozhat egyet rossz irányban, de azt is el tudom képzelni, hogy utálja, ha nagyon közel mennek hozzá. Én nem szoktam szeretni motoron sem, de Magyarországon ez gyakori. Külföldön valahogy átmennek a másik sávba előzéskor. Nyilván nem mindenütt, de ahol eddig jártam, ott ez történt.

A parkoló autóknál eleve célszerű távolságot hagyni, hogy ha kitárják az ajtót s esetleg azzal a lendülettel ki is lépnek, vagy mögüle kilép valaki, legyen biztonsági tartalék...

Személy szerint én is inkább nagyobb távolságot hagyok, mint nem, ezt lehet, hogy később kinövöm, már a felesleges részt, de némi óvatosság szerintem tuti megmarad. Tapasztalataim alapján jobb nem túlságosan bízni abban, hogy másnak is megvan a józan esze, továbbá megfelelő állapotban van, úgy fog haladni, ahogy eddig, ésatöbbi. Ahogy nem mászik rá az ember az előtte haladóra az országúton, mert bármikor fékezhet egyet hirtelen, így más esetekben is jó a ráhagyás. Az ésszerűtlen túlóvatoskodás már nem jó, de egy nagy ívben kikerülés nem az. Nekem poénos is kanyarogni egyet, bár nem mindig teszem biciklis esetében, egy nyomon haladó járművem van, elférünk egy sávban, ha nem extrém keskeny az út. De senki nem írja elő, hogy melyik sávban előzzem, úgy csinálom, ahogy éppen tetszik :)

2014. márc. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Nincs olyan, hogy kelleténél nagyobb távolság. Biztonságos oldaltávolságról ír a KRESZ -ám ezt sok tulok nem ismeri...

Kerékpárosnál ez minimum 1, de inkább másfél méter. És igen: pontosan úgy kell előzni, mint bármilyen más járművet; sávon belül nem igazán oldható meg úgy, hogy ne veszélyeztesd (civilizált országokban kőkeményen szankcionálják a "3 feet rule" megszegését). A kerékpár működéséből adódóan nem képes teljesen egyenesen haladni, ráadásul érzékeny az úthibákra, az oldalszélre -bármelyik pillanatban kitérhet 10-20 centit balra, és ha valaki barom módra előz, akkor csatt... És olyankor jön a "hirtelen kijött elém, nem tudtam mit csinálni" kezdetű hiszti, ami elkerülhető lett volna abban az esetben, ha szabályosan előz.

Parkoló autók mellett célszerű olyan távolságot tartani, hogy ha valaki körülnézés nélkül akar kiszállni, akkor azért az ajtaja is megmaradjon, és az illetőnek sem kellene nekimenni...

2014. márc. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kerékpárnak óriási kilengése lehet, vagy mert részeg vagy mert kikerül egy kátyút vagy egy csatornanyillást. Nem egészséges ilyenkor elcsapni. Jól teszed ha nagyobb távot tartasz . A többi esetben sem hátrány a dolog, ha így érzed biztonságosnak.
2014. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!