Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki Cascót fizet? Én egyet sem ismerek.

Figyelt kérdés
Hazánkban brutálisan drága a Casco szerintem. Vajon kinek éri meg?

2014. febr. 10. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van Cascóm és nem azért, mert hitel van a kocsin. Éves szinten 35 ezer forint, ennyi szerintem belefér. Ennél sokkal több megy el felesleges dolgokra. A nyugati országrészben élek, ahol sok az erdő és a vad. Nem egy ismerősöm nullázta le a kocsiját úgy, hogy vaddal ütközött. Persze ilyenkor mindenki a saját kárát állja. Nekem is volt már jó néhány "éppen hogy megúsztam" eset. Nincs drága kocsim (H Astra), de ha lenullázom, akkor nehezen tudnám csak pótolni. Ráadásul az egyik leggyakrabban lopott márka az Opel, így én ennyit rászánok erre.
2014. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kovpet ***** válasza:

Jelen.

A biztonsági öv vagy a bukósisak használata kinek éri meg?

2014. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amíg friss volt a jogsim, fizettük. Mikor már belejöttem a vezetésbe, ha szabad ilyet mondani, nos azóta már nincs casco az autón, csak a kötelező biztosítás. Bár volt egy hosszú időszak, amikor rengetegszer jártam olyan vidéki utakon, ahol lehetett számolni vadveszéllyel. Láttam is őzet, disznót, rókát, nyulat, kutyát. De vadkár csak egyszer érte az autót, az se okozott komoly kárt, csak egy kisebbet. Az első lökhárítót rongálta meg középtájt. Köztük a kampó takarólapját. Így azóta látszik, hogy van kampó elől a kocsin. Ennyi igazából 3 és fél év alatt.


Majd ha lesz olyan időszak, hogy rengeteget fogok menni az autóval mindenfelé, külföld, stb., akkor majd lesz rajta casco, de jelenleg feleslegesnek tartom.

2014. febr. 11. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Új autóm van, ezért fizetek most pár évig cascot. Nem akarok egy lopás miatt nullán állni. Évi kb 100eFt.
2014. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen nekem van a 8 éves autómra Casco és nem hiteles. Aki keményen és tisztességesen megdolgozott az autójáért az meg is tudja becsülni illetve fél egy esetleges kártól, mert akkor lenullázódik anyagilag. Inkább kifizetem azt a havi 4000 ft-ot, így valamennyire nyugodt vagyok.
2014. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lenne casco a kocsimon, ha nem 16 éves lenne, de 10 évnél öreg autóra nem lehet kötni.
2014. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én biztosítási tanácsadóként dolgozom.

Ha azt veszed, hogy a gépjármű értékének 2,5%-a az éves díj cascora /átlag/, akkor az szerintem nem nagy valami... és hozzáteszem, hogy jelentősen lecsökkent a casco átlagdíja is, nemcsak a kötelezőé...

Az más kérdés hogy 1-1 biztosító 1-1 járműfajtára "brutális" díjat ad.

2014. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Evele123 ***** válasza:

Mi másfél éve fizetjük a casco-t egy hitelmentes -a megkötéskor 9 éves- autóra. 10 napja lopták el, a rendőrség még nem zárta le a nyomozást. Bizakodunk.

Nem jogerős.

2014. szept. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fizetném, ha lehetne. De nem lehet, mert 16 éves a kocsi.
2014. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja erre már válaszoltam bocsi :)
2014. szept. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!