Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Párhuzamos közlekedésre...

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úttestem, ha sávváltáskor használom az irányjelzőt, akkor automatikusan elsőbbségem van?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 07:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, irányjelzel, körültekintel, majd ha nem jön senki vagy beférsz két autó közé akkor sávot vállthatsz.
2009. nov. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, sávvot csak akkor váltunk ha tiszta az út, vagy nagy hely van 2 autó között. Gondold el akkor nem lenne a sok ledudálás, de mindíg számítani kellene arra ha nyugodtan haladsz egyenesen, hogy hirtelen bevágódik valaki (még így is lehet rá számítani). De az irányjelzőt kell használni, hogy a többiek tudják mire készülsz, lehet beengednek maguk elé.
2009. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nincs. nem azért kell használnod az irányjelzőt hogy elsőbbséged legyen, hanem hogy mások tudják hogy mit szeretnél csinálni.
2009. nov. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Budapesten azt láttam, hogy az autósok irányjelzés nélkül cikáznak a sávok között, de ha az irányjelzőt is megvillantják, akkor gondolkodás nélkül vágnak is be a másik sávba!

Már azt hittem, hogy változott a KRESZ!

2009. nov. 14. 08:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Elsőbbséged nincs, kellemes (kissé ironikus) humorod viszont van :)
2009. nov. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%
Mekkora naív kérdés, ez most komoly? Budapesten persze, hogy így cikáznak összevissza, iszonyat dinamikus a közlekedés a kisvárosi utakhoz képest. Ha mindenki tötyörögne, oltári nagy dugók lennének. A KRESZ-ből tájékozódj, az Budapest útjaira is érvényes. Itt viszont jobban jársz, ha inkább triplán a forgalomra figyelsz, kitalálod mások szándékait, felveszed a dinamikát. A szabályok megtartásával persze ;)
2009. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

"Budapesten persze, hogy így cikáznak összevissza, iszonyat dinamikus a közlekedés a kisvárosi utakhoz képest."


Ez az önző gondolkodás: nem attól fog gyorsabban haladni a forgalom hogy Te gyorsan bevágsz a másik elé és eltűnsz onnan, hanem attól ha mindenki folyamatosan tud haladni. Ez az az önzőség ami a magyarokra jellemző. Bevágok és azt hiszi hogy akkor tök dinamikus lesz a közlekedés meg gyorsan fogunk haladni. Jó vicc. De ha nem vágna be a másik elé akkor annak nem kellene fékeznie, nem torlódnának fel mögötte, stb, nem beszélve a kezdő sofőrökről akiknek pest egy halál a magukat versenyzőnek képzelő apucipénzénvanBMW-mgyerekek miatt. (egy közlekedésmérnök)

2009. nov. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"láttam, hogy az autósok irányjelzés nélkül cikáznak"

Az a baj, hogy mindenki ezt látja és senki nem akar "kilógni a sorból". Pedig ha mindenki a helyes dolgot látná és szabályosan közlekedne, akkor talán ezt venné át mindenki és a balesetekből is sokkal kevesebb lenne!

Sajnos már szinte az is "szábály", hogy Mercivel, BMW-vel és hasonló autókkal már nem is jeleznek! (Talán ezekbe az autókba minden luxust beszerelnek, de az irányjelző kapcsolót nem!? Elakadás jelző az viszont van bennük, mert a leglehetetlenebb helyeken, tilosban előszeretettel állnak meg és bekepcsolják az elakadás jelzőt; gondolván, hogy attól a megállási tilalom érvényét veszti!)

2009. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én szlovákiában lakom de azt kell,hogy lássam magyarországon úgy kölekednek az emberek mint az álatok ,hajtanak ha kell ha nem biztos nem mérnek olyan gyakran mint nálunk vagy enyhébb a büntetés az irányjelzőt nálunk sem sokan használják bár erre a zsaruk is rájöttek és direkt ezt vadásszák csak 50 Euró ha elfelejted és ha 20 Km/h-val túlléped viszik a jogsit ha plyan a kedvük de a

vesztegetés működik aktivan úgy,hogy mégsem viszik.De a kresz és a bűntetés országonként változó.Múltkor láttam pl egy olyan magyar rendszámú autót aminek a szélvédőjének a bal felén vagy 50 plüsss lógott és így mászkált nálunk mázlija van ha nem kapták el mert ezért még az anyakönyvét is elszednék de nyomatta kb 130-al innel is látszik,hogy magyarországi.Aztán meg csodálkoznak az emberek a sok dugón meg baleseten ami ugye a dinamikus közlekedésből adódik.Nekem is majdnem lett ilyen mikor a körforgalomba vagy 80-al behajtott egy X6-os bmw de még kis fékcsikorgással megált így túléltem külömben most a temetőből irogatnák.

2009. nov. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
vicc a kérdés is. a sok 'dinamikus közlekedő' persze sztem így tanulta a KRESZ-t. :) én akkorát rájuk szoktam dudálni, h az egész utca hallja. mert 3 m-es helyre is be akarnak sorolni, követési távolságról még nem is hallottak.
2009. nov. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!