Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor egyenes mellékútról,...

Seila kérdése:

Amikor egyenes mellékútról, egyenes főútra térek rá, vagy fordítva, akkor mindig kell használni irányjelzőt?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval amikor megyek a főúton, ahogyan a tábla is jelzi és a főút balra kanyarodik a mellékút pedig egyenesen és arra térek le, akkor mindig kell indexelni?


2013. okt. 4. 22:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tévedésben van az előttem szóló két utolsó

A logikát értem. Ha jobbra kanyarodik le a főútról, akkor utuk nem kereszteződik. Ez igaz. De meg kell várni, amíg a védett úton haladó el tovább nem halad. Tehát akár megy tovább a főúton, akár egyenes vonalban tér le arról, vagy fizikailag is jobbra fordul, csak azután mehetek én is, ha ő már megkezdte a kanyarodást.

2013. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen ,elvileg így kellene ,de ha meglátják a jobbraindexet már ki is jönnek. Persze hosszú jogi vita után majd nyernék, hogy én voltam a szabályos ,de én inkább nem indexelek ilyen esetben. Egyáltalán nem bízok az emberek ilyen mély kresz tudásában..
2013. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#4,#10: Azt hogy értitek, hogy a főútvonalnak van STOP táblája? Ilyen nincs, a főútvonal lényege, hogy védett út, mindenhol elsőbbsége van, ez alól csak a körforgalom kivétel. Ha egy korábban főútnak táblázott út ad elsőbbséget valahol, akkor kiteszik a főút vége táblát is, vagyis ott az már nem főút. Régebben a körforgalmaknál is így volt, de arról már leszoktak.

Más: ez eredeti kérdésnél maradva: fordítva már nem igaz, ha te mész a mellékúton, és egyenesen mész tovább a főútra, akkor indexelés nélkül egyértelmű, hogy egyenesen akarsz menni, ekkor már az indexelés lehet félrevezető.

2013. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ilyen nincs, a főútvonal lényege, hogy védett út, mindenhol elsőbbsége van"


Éppen azért van, hogy az ilyen helyzeteket kiküszöböljék amin itt folyik a vita.

2013. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!