Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külterületen, főúton, ahol...

Külterületen, főúton, ahol 90km/h a max, te 50-60km/h-val mész. Megteheted?

Figyelt kérdés
Nem tudsz gyorsabban menni, rosszul van az utasod, vagy akármi. Hiába állsz meg, utasod továbbra is roszul van, de menni kell. Ki kéne tenned a vészvillogót? Nyilván ha tornyosulnak mögötted, akkor félreállsz még elmegy a tömeg. Vagy az autód nem tud csak 60km/h-val menni. Akkor mi van, menj a kertek alatt?
2013. júl. 26. 22:07
1 2
 1/14 Beviz Elek ***** válasza:
84%

Ha eseti hibáról van szó, oké. De hogy egy évek óta fos autóval minden egyes alkalommal feltartani az autósokat.... Az már nem oké.

Tekerd el a kormányt, tedd bele az árokba és hagyd ott.


Szóval nem mindegy, hogy miért tartod fel a forgalmat. A fő probléma amikor egy olyan autóval tartják fel, ami menne!

2013. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
indokolt esetben nem, de amúgy a forgalom akadályozásának minősül az indokolatlan lassú haladás. előbbi esetben vészvillogót érdemes bekapcsolni és minél jobban lehúzódni.
2013. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

nincs minimum sebesség, csak maximum.

Ha akarod mehet 20km/h-val is pl ott vannak azok a segédmotor kerékpárosok akik a KRESZ szerint csak 45km/h-val mehetnek.

2013. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én már többször is jártam így sajnos. Egyszer elszállt 2 hanger a 4-ből és szerelőhöz csak így tudtam elmenni vele és az autó csak 40km/h-ra voltképes. Másik alkalom hogy kigyulladt az autó és utána nem mert magas fordulaton menni vele így azzal csak 30-35km/h-val mentem. Mindkét esetben teljesen jobbra húzódva mentem vészvillogóval és ha feltorlódott mögém 5-6 autó akkor félreálltam. Érdekes módon senki nem lett ideges, nem dudáltak le, nem mutogattak.
2013. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

jó a segédmotoros az egy nyomon haladó

az autópályán, autóúton van minimum csak

talán benne van a kreszbe, hogy a forgalom ritmusa...


újabb kérdés, ha 1 autó van mögötted, akkor már beszélhetünk a forgalom ritmusáról?

2013. júl. 26. 22:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg mehetsz, nem tiltja semmi - kivéve a prhuzamos közlekedésre alkalmas út belső sávját - de ha sűrűn játszod, akkor nem fogsz barátokat szerezni!

:D


"a segédmotor kerékpárosok akik a KRESZ szerint csak 45km/h-val mehetnek."


40 az a 45!

2013. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
miért 45km/h-val nem mennek??
2013. júl. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De mennek. Egy akármilyen Simson is megy 60-at, csak nem szabad. Persze mindenki gyorsabban megy segédmotorral mint a megengedett.

Gondolom a te autód se csak 90-el tud menni.

2013. júl. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem volt,hogy be volt rohadva a fékem és életveszély volt vele a fékezés vagy keresztbe álltam volna vagy kicsavarodtam volna ha fékelek kicsit nagyobbat.Lehúzódva amennyire csak tudtam 50 el mentem kb.Jól belátták mögöttem h tudnak e előzni.
2013. júl. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"miért 45km/h-val nem mennek??"


Korábban azt írtad, hogí a KRESZ szerint 45-tel MEHETNEK!


A KRESZ szerint 40 km/h a megengedett sebessége a segédmotoroknak nem 45!


Ennyi!

2013. júl. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!