Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan is van ez a parkolási...

Hogyan is van ez a parkolási rend miért büntetnek folyamatosan?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy ha én a buszba benne vagyok tehát nem hagyom el a buszt meg büntethet e jogilag a parkolóőr ha nincs érvényes parkolójegyem vagy sem?


Ez most hogyan is van légyszíves segítsetek Budapest belvárosáról van szó!


2013. júl. 21. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel használod a parkolóhelyet ugyanúgy, de a kresz szerint a parkolás várakozást jelent és az is annak a fajtája ha elhagyod a járművet. Ha benne vagy akkor csak megálltál de nem hagytad el, ugye a két féle táblára igaz ez a szabály. A parkolás annyi különbséggel hogy használod és mások elől foglalod a helyet, amiért fizetned kell. Persze összeveszhetsz akkor a parkoló őrrel akkor is neki van igaza. Ha meg egy magánterületre mész be parkolni ahol behajtásnál kapsz egy cédulát amit kifelé kell fizetned idő szerint számolják el, akkor hiába mondod azt hogy a járművedbe voltál, ugyanúgy kell fizetned x idő eltelte után x összeget mert egyrészt honnan bizonyítod hogy ott voltál a járművedben, másrészt ugye használtad azt a területet ahol a magáncégnek vagy az intézménynek kell az ottani utat karbantartania ami ugye a parkoló jegyek árából gyűlik össze. Az megint más hogy valójában mire költenek. Az utak menti parkolókra is ez vontakozik te ott állsz használod azt a parkolót amit le aszfaltoztak vagy letérköveztek azzal koptatod a parkoló jeggyel fizetsz az önkormányzatnak azért hogy karantartsák, meg az utat az megint más hogy mire megy el a pénz szintén hasonlóan mint amit előbb írtam. De ha például megjelenik a parkolóőr és látja hogy nincs jegyed akkor ugye megbüntethet mert nem tudod bizonyítani hogy a járművedben maradtál és most készülnél elmenni vagy éppen vársz valakire még és addig beültél hogy ne kelljen mondjuk a hidegben állnod és várnod rá. Mert ezzel ugyanúgy használod. Ilyenkor ha meglátod célszerű vagy elrongyolni jegyért, vagy elmenni onnan, de egy busszal nyilván nem könnyű máshová beállni vagy visszamenni ha elfoglalják a helyet. De nem célszerű vitatkozni az őrrel mert neki van sajnos igaza.
2013. júl. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát már fizettem egyszer 19.800 forintot tehát akkor is jogos a büntetés ha benne vagyok a buszba vagy elzavarhat ez jogában áll akkor is ha a buszba benne ülük a kormánynál ?
2013. júl. 21. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Személyautóval sokszor állok be fizetős parkolóba, ha viszek egy rokont pl. kórházba, és mivel én utálom az egész korházi légkört, nem megyek be. Már nem egyszer volt parkolóőr, járt, fényképezte a mellettem lévő autót, de látja hogy ottvagyok az autóban, nem büntet, mert érdekes is lenne ha csak úgy lefényképez, ha ott ülök az autóba a sofőr ülésen.

Eddig egy akart lefényképezni, aztán mondtam neki mindenféle jogszabályt(persze azt sem tudtam miről van szó), elhitte, elnézést kért, és csinálta a dolgát.

2013. júl. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom volt itt az 5. kerületben olyan akit városnézőbuszos kollégát ugy lefényképeztek hogy benne ült azért kérdezem mi a jogszabály? Ha benne vagyok akkor nem birságolhat ? Vagy ha megteszi jogellenes?
2013. júl. 22. 00:12
 5/6 Napkiraly ***** válasza:

benne ülsz az megállás

otthagyod az várakozás (parkolás). A várakozásért kell fizetni. Elvileg nem. De busznál könnyű úgy fényképezni hogy ne látsszon hogy benne ülsz

2013. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem köszi! :) itt a belvárosban nagyon szemetek ... :(
2013. júl. 23. 06:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!