Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Motorosok! Tényleg ilyen...

Motorosok! Tényleg ilyen nehéz, vagy csak én vagyok béna?

Figyelt kérdés
Kissé későn, 24 éves fejjel láttam neki a segédmotoros vizsga letételének, előtte még sose motoroztam. A rutinpályán a lassú (irányjelzéses) gyakorlatot eddig még nem tudtam hiba nélkül abszolválni, egyszerűen nem tudok szlalomozás közben irányjelezni és még hátra is nézni, annyira meg nem nagyok a "kapuk" közötti szakaszok, hogy egyenesen menjek kis ideig, amíg a kezemet kiteszem. Bele fogok jönni idővel, vagy béna vagyok hozzá? Kiskorom óta biciklizem balesetmentesen, bár tudom a kettő nagyon más, csak azért írtam hogy az egyensúlyérzékemmel nincs baj. (legalábbis eddig azt hittem)
2013. júl. 4. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is kiskorom óta bicajozok. 20 évesen csináltam Ak jogsit. Kb röhögve csináltam végig az egészet. Előtte még csak utasként sem ültem motoron. (najó, egy kört mentem a készülőfélben lévő Pannóniámmal az utcában, de tényleg csak ennyi)

Persze ehhez az is nagyban hozzájárul hogy autót már páréve vezettem. Így az irányjelzés teljesen természetes és megszokott dolog(csak a kikapcsolása nem. Azt el is felejtettem mindig.)

Szóval csak figyelj jobban. Nem nehéz az.

2013. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen motorral csinálod, de kezdőként egy kis kerekű robogóval sokkal nehezebb ezt megcsinálni, mint pl. egy Simsonnal.
2013. júl. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A hátranézés ez esetben úgy is elég, ha a fejed mozdul 90 fokban, a szemed maradhat elöl az úton. Én is most csinálom a rutint, igaz nagyobb motoron. A vizsgabiztos csak a fejmozdulatot figyeli.
2013. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!