Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mehetek a főúton robogóval? A...

Mehetek a főúton robogóval? A többi lent:

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és már meguntam a biciklit inkább robogóval szeretnék menni ide oda..:D Sz kell jogosítvány? Mert ha pl. Mek a fő úton és ott egy rendőr...megbüntet mert még kicsi vagyok a közlekedéshez???
2013. júl. 3. 19:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az remélem világos, Kérdező, hogy idén még elfelejtheted a motorozást:) KRESZ részét (elméleti tanfolyam) elkezdheted szeptemberben, de az kb 3 hét, utána plusz egy hét mire vizsgázolEkkor már október eleje van. Na most az oktató ki tudja mennyire elfoglalt, lehet, hogy heticsak 2-4 órát vezethetsz. Pont mire forgalmi vizsgára tudnál jelentkezni, akkor szűnik meg a motorosoktatás. Nem örökre, csak télre, mert nyilván a hidegben sárban-fagyban-hóban nem oktatnak motorosokat. Tehát idén megcsinálhatod a KRESZ és elsősegélynyújtási vizsgákat, jövő tavasszal pedig a gyakorlati részt.


Amúgy az a 40ezer nem annyi lesz ám, hanem több. Eleve nincsen semmi garancia, hogy minden vizsgán elsőre át fogsz menni. Az darabja plusz 5-10ezer, attól függően miből buksz.

Az alap gyakorlati órák száma sem biztos, hogy elég lesz neked gyakorlásnak. Ha többet kell venni, akkor azt ki is kell fizetni. Pótórák kb 1000-1500 Ft darabja (de majd írja meg valaki, aki pontosabban tudja)

Ezen kívül védőfelszerelés nélkül közelébe sem engednek a motornak, azt pedig saját magadnak kell állni.

Kell minimum:

-bukósisak (plexivel vagy szemüveggel, nem elég egy fazekat a fejedre rakni)

-egy pár hosszú szárú ellenálló anyagból készült cipő/csizma

-motoros kesztyű (protektoros, nem elég otthon a szögről leakasztania munkavédelmi kesztyűt)

-ellenálló anyagból készült hosszú szárú nadrág+térdvédő

-protektoros kabát, VAGY külön gerinc-, könyök- és vállvédő és ezekre veszel fel kabátot.


Ezeket általában magadnak kell vinni, mert vagy nem adnak az autóssuliban, vagy bérelni lehet. Mivel mindenképpen plusz pénz, ezért érdemesebb beruházni sajátra.

Ezeket szerintem 50-60ezer alatt nem úszod meg, ha nem tudsz kölcsönkérni ismerőstől, és mindent meg kell venni.


Szóval ha a nulláról indulsz, akkor kb 100ezer a legalja, de 150-nél többe nem fog kerülni. Ennyit számolj.

2013. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!