Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány éves korig és hány évre...

Hány éves korig és hány évre adnak jogosítványt (B kat. )?

Figyelt kérdés
Egyáltalán: szabályozva van-e, hogy hány éves koráig vezethet valaki? (nagyothallás, látáskárosodás?)
2013. jún. 9. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg az orvosi vizsgálattal van szabályozva. Az orvosnak nem kellene kiadni az alkalmassági papírokat. Csak sokszor koma/sógor/jóbarát az orvos, így csak kiállítja a papírt, és kész.

Én pl már Nagyapámon is látom, hogy lassan le kellene tennie az autót. De ahogy ismerem max akkor történik ez meg, ha megöl valakit, vagy ő sebesül meg:(

2013. jún. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, a sógor-komaság miért pont ezen a téren ne működne?

A minap ültem egy 89 éves ember kocsijában, de biztos öregedtem 2 évet! Ezekhez képest az egy-sörös vezetők semmi veszélyt nem jelentenek!

2013. jún. 9. 00:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Bizony, Papám is már benéz piros lámpát, nem lát meg gyalogost a zebrán és nagyot kell fékezni. Azt nem értem miért csinálja, hogy van vagy 5-6 szemüvege. De tényleg, még azokat is használja, amik Mamáé (a feleségéé) voltak. A számítógép monitorjának leolvasásához felpróbál vagy 3-at, mire a negyedikkel sacc/kb el tudja olvasni. Sajnálja a pénzt egy új szemüvegre, pedig neki is jobb lenne, ha kocsiba ül a körülötte lévők sem lennének életveszélyben, ráadásul 220e Ft nyugdíja van (az özvgyi nyugdíjellátással együtt) és egy 2 szobás lakásban lakik, szóval nem a kenyérre valót venné el magától. Na mindegy:(
2013. jún. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as: lehet hogy a papa a magas nyugdíjából az orvosi alkalmassági vizsgálatok "helyes" eredményeit finanszírozza?... Nem tartom lehetetlennek...
2013. jún. 9. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

A 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet

a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szabályozza mennyi időre lehet kiadna vezetői engedély érvényességét.

Természetesen az orvos mérlegelési jogkörrel rendelkezik, azaz aki alkalmatlan eü szempontból, annak nem adja ki vagy bizonyos betegségek megléte esetén rövidebb időre adja ki az engedélyt.

2013. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!