Az autóban, gyerekülésben ülhet elöl az 5 éves gyerekem? 102 cm
Tudtommal nem.
Az első ülésen csak 150 centinél magasabb gyerek utazhat, vagy 3 évnél fiatalabb, de csak biztonsági ülésben, s háttal a menetiránynak.
Nem.
Majd ha 150 centi lesz és nem kell gyerekülés.
elől csak picibaba utazhat addig amig be tudod kötni menetiránynak háttal,akkor is csak kikapcsolt légzsák mellett.
Menetiránnyal előre csak hátul utazhat.
Ülhet elöl menetiránynak szemben, szabványos gyermekülésben, bekötve.
Én is úgy értelmeztem, hogy nem szabad, de a 8. bekezdés egyértelműsíti. Vitatkoztam is rendőrökkel, akik végül meggyőztek, hogy szabályos!
Nem kezdem ismételgetni a KRESZT megint, mert bárki megtalálja...
Igaza van Harkonnennek, lehet menetiránnyal szemben, a légzsákot ki kell kapcsolni viszont.
Egy rendőr.
KRESZ 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól 48.§
(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.
(8)299 A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:
a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);
b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;
c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;
d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;
e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;
f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;
g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;
h) ha külön jogszabályban300 meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.
5# vagyok ismét. A barátomat a múlt hónapban pont erre hivatkozva bírságolták meg, mikor a 140 centis fiát vitte edzésre. A gyerek az első ülésen ült..
Akkor egyik rendőr így, a másik úgy értelmez??
"A barátomat a múlt hónapban pont erre hivatkozva bírságolták meg, mikor a 140 centis fiát vitte edzésre. A gyerek az első ülésen ült.. "
Gyermekülésben ült, ugye nem? No akkor jogos volt a bírság!
"A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható."
Hiába megy a rendőrségre, az ülésmagasító csak abban az esetben JAVASOLT, ha a gyermek elől már magasabb mint 150cm, hátul ha magasabb mint 135cm.
A jogszabály gyermekbiztonsági rendszert ír elő, magyarul gyermekülést. Az ülésmagasító nem számít annak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!