Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 8 éves gyermek utazhat anyos...

8 éves gyermek utazhat anyos ülésen ülésmagasitoban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ülésmagasítón semmiképp, mert az nem gyermekbiztonsági rendszer! Szabványos gyermekülésben utazhat, vagy ha legalább 150 cm magas (már nem kell 12 évesnek lennie), akkor anélkül is utazhat a jobb első ülésen.
2013. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha nincs légzsák, vagy kikapcsolható, akkor igen, decsaka bébihordozót, és háttal!

A rendesgyerekülést csak hátra szabad kötni. Én az anyósülés mögé szoktam rakni,mert ott rálátok, és a gyerek is lát engem. Plusz ha valamit ledob általában fel tudom venni, és odaadni neki.

2013. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Helytállóak az eddigi válaszok, itt szabatosan megfogalmazódnak a feltételek:

"– nem szállítható az első ülésen 3. életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem."

"135 és 150 cm közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható, míg a hátsó üléseken akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthető."

"gyermekbiztonsági rendszer az a részleges biztonsági rendszer, amely a felnőttek számára szolgáló biztonsági övvel együtt használva – amely körbeveszi a gyermek testét, vagy biztonságosan rögzíti azt a szerkezetet, amelyben a gyermeket elhelyezik – teljes gyermekbiztonsági rendszert képez. Ebben az új értelmezésben az ülésmagasító szerepe megkérdőjeleződik, s mivel nem veszi körbe a gyermek testét, nem minősül gyermekbiztonsági rendszernek."

Forrás: [link] (Több, a témával összefüggő más szabály is olvasható itt."

2013. febr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"– nem szállítható az első ülésen 3. életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem."


Kicsit régi az oldal, vagy régen frissítették, ugyanis valamivel több, mint 3 éve (2010 jan. 1-én) ez is megváltozott!


"A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be."


Itt az ominózus mondat, amit mindenki másként értelmez:

"Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták."

Ez a mondat nem tiltja meg a menetiránnyal megegyezően beszerelt gyermekülés használatát, csak megtiltja a légzsák használatát a menetiránynak háttal szerelt ülésnél! Mellesleg jogosan.

2013. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

KRESZ 48§ "(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek – a testsúlyához igazodó kialakítású – gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez – a vezető ülését kivéve – gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez – a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban – a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:

a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);

b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel – testméretéhez igazodóan – biztonságosan rögzíthető;

c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;

d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;

e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;

h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik."

2013. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!