Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntetett tényleg? Feljelen...

Megbüntetett tényleg? Feljelentésnél nem ad semmi papírt?

Figyelt kérdés

Hajnalban egyik ismerősömmel voltam egy kihalt budapesti utcán (sehol egy lélek se...se gyalog, se kocsival) és véletlenül átment a sárgán, mire átért piros lett. Sajnos jött egy rendőr, aki "pirosnak látta"... elég durva büntetést vázolt fel: 100forint bírság és fél évre jogosítvány bevonása.

De nem adott semmilyen papírt és aláírni se kellett semmit a sofőrnek. A személyi igazolványát, a jogosítványát és a forgalmit kérte el és valamit jegyzetelt. Akkor most tényleg feljelentette? Vagy arról kapott volna a sofőr valami igazolást??

Egyébként a sofőr még semmilyen balesetet soha nem okozott, nagyon biztonságosan vezet, de sárgán átmenni úgy, hogy senkit sem veszélyeztetett... nincs arányban ekkora büntetéssel. Megbüntette vagy nem?


2009. szept. 1. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

a szabály azért szabály, hogy betartsa az ember. nem akkor, amikor jól esik, nem akkor amikor úgy gondolja, nem akkor amikor éppen nem siet, hanem mindig!


hónapok óta az a szabály, hogy ha "bepirosodik" áthaladás közben a lámpa az büntetést jelent.

majd most megtanulja.


megjegyzem a kresz azt mondja, hogy csak akkor szabad átmenni a sárgán, ha nem tudsz elötte biztonságosan megállni. ha sehol nem volt egy teremtett lélek sem, akkor ugyan mi a k.*nyja akadályozta meg ebben????

2009. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Az előttem szóló, biztosan mindig betartja szabályokat, megáll a stop táblánál, átengedi a gyalogosokat, még ha mögötte 5 autó simára koptatja a gumikat és sose megy 90nél gyorsabban... Szerintem adnia kell papírt ha feljelent. És nem árt ha a csekk is nálad van. Sajnos nem biztos hogy nem büntetett meg, mert ha video is van, az bizonyíték, és később küldik ki. Azzal viszont jó ha tisztában vagytok, hogy 3 hónap múlva elévül a feljelentés, ha semmilyen papírt nem küldtek ki!
2009. szept. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem, nem kell adnia semmilyen papírt, ha feljelent, majd kiküldik postán (így van a törvényben). Mint ahogy az is benne van a törvényben, hogy be kell tartani a KRESZ-t. Én nem olvastam olyasmit sehol, hogy "éjszaka nem". Egyébként nem viccből találták ki a közlekedési szabályokat...
2009. szept. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a rendőr egyedül volt vagy társával? Mert nem mindegy hányan vannak!

Nekem van rendőr,nyomozó ismerősöm pl hogy említsek 2 edzőm és 1 edzőpartnerem is rendőr és ők azt mondták ha egyedül van nem csinálhat semmit ha viszont 2-en vannak akkor igen mert tudja bizonyítani a másik hogy így történt!

Javaslom nézzetek utána mert ha egyedül intézkedik a rendőr és nincs mellette senki akkor megcseszheti a feljelentést ... én így tudom! De még egyszer mondom nézzetek utána mielőtt v.mit is csináltok!

2009. szept. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólónak : Tévedsz ha egyedül van a rendőr akkor sem baszhatja mert akkor is ugyanúgy megbüntet. A kérdezőnek pedig a büntetés menni fog és a rendőr nem ad semmilyen papírt arról, hogy feljelent téged. 1-2 hónap és megtudod a büntit.
2009. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tévedsz mert a rendőrök azért járnak párosával mert akkor van szemtanú is vagyis ha egyedül van akkor nem tehetne semmit de ha 2-en vannak akkor már igen mivel a másik meg tudja cáfolni hogy igaz! Kérdezz előbb egy rendőrt aztán magyarázz... :D

Én is attól kérdeztem mert volt egy ilyen esetem és szerencsére (mivel nagy szám volt és megkérdeztem) elévült a bünti ugyh erről ennyit !

2009. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!