Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belső visszapillantó nélkül...

Belső visszapillantó nélkül lehet biztonságosan közlekedni? Vettem egy kis furgont, de nincs hátsó ablak és belső visszapillantó sem. Hogyn lehet ezzel tolatni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet így is biztonságosan közlekedni, a teherautókon ez már évtizedek óta így működik. Szokott lenni két jókora külső tükör, belső meg nincs, mert a rakomány a vezető mögött van és van, hogy nem átlátszó (a sóderen például nehéz átnézni).

Ilyenkor a külső tükörből kell tolatni. Általában a furgonok tükrei nagyobbak, mint azok, amik a személyautókon vannak, épp azért, hogy nagyobb szöget lás be velük. Sőt, újabbak terjed az osztott tükör: itt az alsó szegmens erősen domború, a sávok közötti tájékozódásra alkalmatlan, de valamennyire belátsz vele az autó mögé is. Ha nincs ilyened, akkor fel lehet szerelni olyan póttükröt, mint ami az oktatóautókon van és azt beállíthatod úgy, hogy megfelelően mutassa az autó végét. Az okosok, akik sokat vezettek már teherautót, azt mondják, meg lehet szokni és ennyi elég ahhoz, hogy rakodórámpához vagy bármi máshoz tudjanak állni. De ha még mindig kevés, akkor szereltess fel tolatókamerát, az már majdnem pótolja a belső tükröt.

Ezen kívül a nagyobb teherautókon kötelező, a kisebbeken meg vagy kötelező, vagy csak ajánlott (ezt sosem tudom) a "csipogó" tolatólámpa, ami bekapcsoláskor szaggatottan sípol. Így aki mögötted áll, meghallja, hogy érkezel és talán kimászik az autó mögül, nem ütöd el (mert amúgy esélyed sincs meglátni).

2012. dec. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
A belső a nőknek lett kitalálva,hogy megigazitsák a sminkjüket.
2012. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tüdom, hogy gyakorlatban nem így működik, de a kresz szerint az ilyen autókkal úgy lehet tolatni, hogyha valaki hátul navigál.
2012. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A belső a nőknek lett kitalálva,hogy megigazitsák a sminkjüket"

Akkor én valamit igen elronthattam, mert elég sűrűn bele szoktam nézni, de sosem igazgatom benne a sminkemet.

(igaz, nem is vagyok nő, de ez manapság már nem zárja ki a sminkelést)

2012. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jobban belegondolva...magam is csak arra használom a belső tükröt,hogy kiszúrjam az esetlegesen mögöttem jövő rendőrautót,és idejében le tudjak valamerre kanyarodni..


Ja arra is jó még,hogy a sok xenonos köcsögnek,aki ott hegeszt mögöttem,"visszavilágítok" a képébe..

2012. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Röviden: óvatosan!


Bővebben: Mielőtt megkezdenéd a tolatást, próbálj meg mindenféle olyan mozgást felmérni, ami veszélyes lehet. Pl. ha gyalogost látsz közeledni, vagy gyerekek szaladgálnak a közelben, esetleg targonca mozog, akkor inkább neki se kezdj. Ha úgy ítéled meg, hogy nincs mögötted akadály (főleg: személy), ám mégsem vagy biztos a dolgodban, kérj meg valaki, hogy segítsen tolatni. Egyébként pedig szép lassan indulj el hátrafelé és sűrűn váltogatva az oldalt, figyeld a tükörben a mögötted zajló eseményeket. Ugyan teljesen holttérmentes nem lehet egy furgon sem, figyelmes tolatással minden balesetet el lehet kerülni.

2012. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy nagyon kell az a középső tükör. Volt már, hogy kitakarta az első látómezőt, ha túlzottan lent van, vagy úgy férsz el csak a kocsiban, hogy te vagy magasan. Ma már a teherautókhoz nagyon jó tükröket adnak. A belső tükör sem mutat meg minden esetben mindent. A külső tükrökből vettem észre egy mögém beszaladó 3 éves kissrácot. Ami mögénk megy az oldalról megy általában, ami meg ott van azt érdemes előtte megnézni, úgy navigálni. Inkább csak a mögötted lévő unott tekintetét látod, vagy a fényszóróját és állandóan kapcsolgatni kellene.

#1, 3,5 tonna össztömeg felett kötelező a tolató hangjelzés, végül is mindegy, hogy a tolatólámpa csipog vagy külön berendezés van, csak hang legyen.

#3, a KRESz szerint lehet igénybe venni ún. segítőt, de a műveletért teljes mértékben a vezető felel, jogilag így van.

Szerintem abszolút meg lehet lenni belső tükör nélkül, mégse vettem ki a kocsiból, soha nem lehet tudni, milyen helyes csaj jön mögötted :)

2012. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Apám sofőr volt, tehát mondhatjuk hogy sofőr-családban nőttem fel.

Jelenleg csak B kategóriás úrvezető vagyok, de mihelyst lehet, bővítek D-ig. Oktatásra úgy mentem hogy tudtam vezetni, de tolatni is elég jól tudtam. Ott szépen rászoktattak a belső tükör használatára, nekem kellemetlen volt, meg nehezen tanulható és figyelhető, de megtanultam úgy vezetni, hogy van belső tükör.

Levizsgáztam már vagy 1.5 éve, és el kell hogy mondjam, a kéznélküli ember is meg tudná számolni a nem létező újjain hogy hányszor használtam a belső tükröt.

Nem az én világom, a két szélső bőven elég, térlátás kell hozzá nagyon, és képzelőerő, ha egyszer rájössz hogy hogy is van, utána semmi gondod nem lesz.

A belső tükör bent van az autóban, mivel nem csak én és apám használjuk, hanem anyám is, akinek nélkülözhetetlen a tolátásban, de a régi autónak úgy húzta meg kicsit az elejét hogy hátrafordulva tolatott, azt hitte hogy már szedheti alá, mert befér az eleje, de csak hitte, mert nem fért be és meghúzta.

tükörből ilyen probléma sosem lesz, arra egyszer kell ráérezni, után a megy mint a karikacsapás.

2012. dec. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!