Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelent a kreszben a...

Mit jelent a kreszben a gyalogosok zárt csoportja (gyerekeknél, felnőtteknél)?

Figyelt kérdés

Arra emlékszem, hogy egyszer egy tanárunk egy túrán azt tanította, hogy az úttest bal oldalán kell közlekedni. Azt is elmonda, hogy miért. Én azt nagyon hosszú időre megjegyeztem, és úgy éreztem hogy fontos.


Mivel most én vezetek túrát nem akarok hülyeséget mondani, rosszul közlekedni velük. Fontosnak tartom, hogy a helyes biztonságos közlekedés lényegét is megértsék.


A neten csak azt találtam a gyalogos kresznél, hogy a gyalogosoknak az úttesten egy sorban a menetirány szerinti bal oldalon kell közlekedniük.


Gyalogosok zárt csoportjának pedig a jobb oldalon kell közlekedni.


Mi számít zárt csoportnak a gyerekeknél, és a felnőtteknél?



Esetleg ha valaki a magyarázatát is tudja, hogy mért kell az egyik csoportnak a jobb, a másiknak a bal oldalon közlekedni annak is örülnék?


2012. szept. 25. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyereknél felnőttnél egyaránt a legalább hat fõbõl álló, felismerhetõen zárt alakzatban közlekedõk csoportját nevezzük zárt alakzatnak.
2012. szept. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Javítás:


Gyereknél felnőttnél egyaránt a legalább hat fõbõl álló, felismerhetõen zárt alakzatban közlekedõk csoportját nevezzük zárt csoportnak.

2012. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mint például a rendőröknél a 3 soros alakzat.

A zárt csoport annyit tesz, hogy alakzatszerűen folyamatosan ugyanakkora szélesség és hosszúságot tartva haladnak az emberek, magyarán mondva nem szabálytalan alakzatban.

Biztosan láttál már rendőrt, katonát, gárdistát ebben a felül nézetből téglalap alakú alakzatban menetelni, az a zárt alakzat.

A gyerekek biztosan nem fognak zárt alakzatban menni, ezért érdemesebb az út bal oldalán menni, ha nincs kerékpárút, vagy járda, illetve a 2 túravezető fényvisszaverő mellényben haladjon a csoport út felőli szélén elől, illetve hátul.

2012. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. szept. 25. 21:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Az egy soros vonal is zárt alakzat, tehát ha együtt mennek egymás után legalább hatan, az már zárt csoportnak számít!
2012. szept. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A gyerekek biztosan nem fognak zárt alakzatban menni"


Már miért ne mennének? Szépen sétálnak egymás kezét fogva, elöl egy óvó, hátul egy óvó és máris zárt csoport!

:)

2012. szept. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyerekcsoport is zárt csoport, így az úttest jobb oldalán kellene haladnia a szabályok értelmében mindenhol. Azonban nevelési célzattal én inkább a bal oldalon vezetném őket, hogy jobban rögzüljön bennük: ez a biztonságos oldal, amikor egyedül közlekednek az úttesten. (Szerintem mindig ez a biztonságos oldal, pedig a szabályok értelmében lakott területen belül a jobb szélen kellene haladni.)
2012. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zacskofej válasza:
2023. febr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!