Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A taxisok miért bunkók a...

A taxisok miért bunkók a közlekedésben? Miért hiszik azt hogy ővék az utak?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek.
2008. ápr. 13. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Miért általánosítasz?


Szerintem őket legalább annyi attrocitás éri, mint más vezetőket, főképp hogy ők állandóan úton vannak.

2008. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem általánositok, csak a tapasztalatom azt mutatja hogy fővárosban ők az urak és mindenki kotródjon az útjukból.
2008. ápr. 13. 19:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, tényleg azok. De elég nagy előítélet is van az emberekben velük szemben. Ez nekem baromi meglepő volt, mikor Bp-re költöztem. Az én városomban nem utálják a taxisokat egyáltalán. Szóval vszínű ez vmi helyi 'specialitás', pont a hatalmas közlekedési káosz miatt, ami elég jellemző.
2008. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Talán mert nem is olyan fontosak (mert valljuk be, régebben fontosabbak lehettek, ráadásul ez Budapest...), ezért érzik, vagy akarják ezt érezni, hogy ővéik az utak. Szánalmas, de ez van. Valami nekik is kell, habár annyi utas nincs...
2008. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
hamár*
2008. ápr. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül bunkók, inkább határozottak. Amint lát egy apró kis lyukat, megy is. Ha utas vagyok, még el is várom, hogy haladjunk, ha már annyit fizetek. Vannak olyan idióta utasok, hihetelen elvárásokkal, nekik is meg kell felelniük. És valljuk be, ugyan mi bunkónak tartjuk öket, de az összes olyan autós bunkó, aki be akar jönni elénk és az összes olyan autós béna, akit sikerül nem beengedni... Ilyenek vagyunk.
2008. ápr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én diákkoromban dolgoztam ilyen útkeresztződés szórólapozásos melóban.Nagyjából napi 5-6 taxi ment át a piroson,és minden nap akadt 1-2 aki majdnem elgázolt még a legnagyobb dugóban is.Utána meg csodálkoztak,hogy csúnyán beszélek.Aztán volt olyan taxis,aki baromira lehúzott pénzzel.

De találkoztam nagyon rendes segítőkész emberrel is,aki még azt is elmagyarázta kérésre,hogy ha kocsival akarunk jönni a másik irányból merre a leggyorsabb.

2008. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
75%
Én nem irigylem őket, egész nap a dugóban kell kavircolni, és ezért néha még órákat is várakoznak. Szerintem ezért már alapból feszültek.
2008. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Nekik a vezetés a munkájuk, és sietniük kell. Ha utas ül az autóban, azért, ha nem, akkor meg azért, hogy odaérjen a rendelés helyszinére, nehogy más vigye el az utast. Ugyebár akkor nem keresett egy fillért sem, sőt benzinköltsége van.

Nehogy azthigyjétek, hogy milyen jól keresnek ők, tényleg gyorsnak kell lenniük, mert ha nem, akkor munka után hazamehetnek üres zsebbel.

2008. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért mielőtt könnyvelábadna mindenki szeme a szegény taxiózókért (bocs, de én így hívom őket), igenis gusztustalan, amit művelnek. Bármennyire is a vezetés a kenyerük, ebbéli tapasztaltságukkal vissza is élnek rendesen, a kresz rájuk is vonatkozik!!! Akármit parancsoljon is az utas, nem mentesíti a vezetőt az IRÁNYJELZŐ használata alól, a sebességkorlátozás hatálya alól, a jelzőlámpa alól, az előzés szabályai alól, a körforgalomra vonatkozó szabályok alól stb stb és itt befejezem, mert az egész KRESZ-t bemásolhatnám, ha fel akarnám az összes olyan passzust sorolni, amit a szegény (1990-ben még taxissztrájkolásra is képes) taxiózó megsért. Ha valaki nem bírja városi közlekedéssel járó "gyűrődést" azt el kellene ettől a szakmától tanácsolni és nem megmagyarázni, hogy ők az összes szabálytalanságot, mások semmibevételét, erőszakoskodást teljesen joggal és igaz módon teszik. NEM!
2008. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!